Promocja tomiku wierszy Joanny Jamrozy

28 października 2019, godz. 11:01
Joanna Brzezina Dyrektor MPBP w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

13 października 2019 r. w piękne niedzielne popołudnie Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy zorganizowała w Muzeum Pro Memoria Edith Stein promocję tomiku wierszy Joanny Jamrozy (Gerdes) pt. „Źródło nadziei”.

Jak mówi autorka poezja jest dla niej strumykiem słów, który pozwala opisać zwyczajną rzeczywistość w niezwykły sposób oraz inspiracją do stawania się lepszym człowiekiem. Spotkanie prowadził Edward Przebieracz – poeta, redaktor, a zarazem założyciel Wydawnictwa Św. Macieja Apostoła, które wydało wiersze Joanny Jamrozy. Całość uświetnił muzyczny występ poety - Mirosława Góreckiego. Teksty piosenek, wiersze i aforyzmy, które można znaleźć w tomiku, powstawały przez kilkanaście lat, ale długi czas przeleżały w szufladzie. Dopiero wsparcie rodziny i przyjaciół-literatów, a przede wszystkim ważne wydarzenie, jakim był ślub poetki zmobilizowało ją do wydania wspomnianego tomiku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu