Wiceminister Infrastruktury dokonał otwarcia ulicy Szkolnej

W dniu 5 listopada 2019 r., odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia nowo wyremontowanej ulicy Szkolnej w Boronowie, poprzedzona technicznym odbiorem. Z tej okazji do Boronowa przyjechał Pan Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury, który wspólnie z Andrzejem Gawronem Posłem Ziemi Lublinieckiej oraz Krzysztofem Bełkotem Wójtem Boronowa dokonał otwarcia ulicy.

Gmina Boronów pozyskała środki na inwestycję uczestnicząc we wiosennym naborze wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Czas realizacji inwestycji był imponujący, ponieważ jest to jedna z pierwszych oddawanych do użytku dróg z wiosennego naboru do FDS w Województwie Śląskim. Ulica Szkolna ma łączną długość 282,97m, szerokość 3,50 m – jest to droga jednokierunkowa. Nawierzchnię wykonano z kostki betonowej, wykonano także kanalizację deszczową.

W ramach Funduszu w Boronowie wyremontowana została także Ulica Lompy. Łączna wartość dofinansowania na obydwie ulice dla Gminy Boronów wyniosła ponad 310 tysięcy złotych. Cieszę się, że prace które prowadziliśmy w Sejmie nad Funduszem Dróg Samorządowych przynoszą rezultaty i umożliwiają inwestycje nawet w najmniejszych gminach – mówił Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej – łącznie do naszego powiatu trafi z Funduszu 8 mln zł – dodaje Parlamentarzysta.

tagi: Remont, Boronów, powiat lubliniecki, Andrzej Gawron
2019-11-06 13:56:53 informacja prasowa

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x