W Lubitece dzieci świętowały urodziny Kubusia Puchatka

W Lubitece dzieci świętowały urodziny Kubusia Puchatka

29 października 2019, godz. 9:29
Katarzyna Lubosz
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka im. J. Lompy w Lublińcu zorganizowała imprezę „Urodziny Kubusia Puchatka” upamiętniającą misia o małym rozumku, ale wielkim sercu. W piątkowe popołudnie 18 października LUBITEKA zapełniła się gwarem i śmiechem najmłodszych mieszkańców z okazji urodzin najpopularniejszego niedźwiadka na świecie fascynującego nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych już od 93 lat - Kubusia Puchatka.

 Biletem wstępu były przygotowane przez gości laurki z życzeniami urodzinowymi dla naszego Jubilata. Urodziny rozpoczęły się od poznania historii bohatera książeczki oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Następnie dzieci wyrecytowały wierszyk z życzeniami dla Kubusia (w tej roli Piotr Pasiak) oraz wręczyły mu własnoręcznie wykonane kartki. W dalszej części rozpoczęły się gry i zabawy, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Ale jak to z Misiem bywa, szybko się męczy i musi odpocząć, dlatego dzieci zaśpiewały głośne „Sto lat” i z apetytem zjadły z nim pyszny urodzinowy tort. Wszyscy uczestnicy urodzin w Stumilowym Lesie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Kubuś Puchatek nagrodami książkowymi wyróżnił trzy laurki urodzinowe: Hanny Rupik, Anny Brzeziny i Tymoteusza Sucheckiego. Na koniec Solenizant zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy przy dźwiękach puchatkowych piosenek. Wszystko, co dobre niestety kiedyś się kończy. Goście z żalem, ale w doskonałych humorach żegnali się z Kubusiem Puchatkiem. W imieniu własnym i dzieci uczestniczących w „Urodzinach Kubusia Puchatka” szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pana Piotra Pasiaka i wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych Nr 1 – Zofii Maciuch, Olafa Brzeziny, Wiktorii Stefanik, Karoliny Kubicy, Anny Maryc za pomoc przy organizacji imprezy.

Galeria: Urodziny Kubusia Puchatka 2019

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu