Zakodowany Piknik Rodzinny

Zakodowany Piknik Rodzinny

29 października 2019, godz. 9:40
Katarzyna Lubosz
Udostępnij: Kopiuj link

Mamy świetną wiadomość! Dzięki wzrostowi czytelnictwa Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu wspólnymi siłami ze Stowarzyszeniem Ścieżka Marzeń – Anną Trzepizur i Panią Iwoną Ślezioną Plawgo otrzymała grant MEET AND CODE w wysokości 1724, 28 zł (400 euro) na zorganizowanie wydarzenia podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2019, który w tym roku odbywał się w dniach od 5 do 20 października.

W sobotnie popołudnie 19 października w LUBITECE dzieci i młodzież zdobywali nowe umiejętności cyfrowe podczas naszego wydarzenia „ZAKODOWANY PIKNIK RODZINNY”. Wszyscy bawili się świetnie. Zostały przygotowane stanowiska, przy których dzieci rozpoczęły zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową i robotyką np. Ozoboty w drodze na Code Week, Zgadnij , co ukrywa kod, Zaprogramuj trasę ozobota, Pokonaj labirynt z robotem, Zakodowana strefa dla najmłodszych, Programowanie w programie Scratch, Zakodowana strefa relaksu. Uczestnicy pikniku zostali zaproszeni również do udziału w zajęciach Bajki i baśnie w kodzie ukryte. Wszyscy z zainteresowaniem brali czynny udział w pokazach. Uśmiechy najmłodszych, gdy nauka staje się zabawą, widać było dookoła. Duża frekwencja pokazuje, że takie wydarzenia cieszą się popularnością.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy. Jej misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania i kodowania.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a Pani Ewie Wieczorek, wolontariuszom Marcelowi Widerze, Kamilowi Szmucowi, Danielowi Prządce, Szymonowi Mańce ze Szkoły Podstawowej w Ciasnej, Szymonowi Buli, Olafowi Brzezinie i Mateuszowi Luboszowi z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych Nr 1 za pomoc przy organizacji pikniku.

Galeria: Zakodowany Piknik Rodzinny

Zobacz całą galerię

Komentarze

P
Pan 1 listopada 2019, godz. 15:44
Zgłoś

Nie wiem gościu co bierzesz, ale chcę to samo :)

T
Tadeusz 29 października 2019, godz. 22:24
Zgłoś
nie śpijcie

nie ma gdzie napisać to tutaj napiszę Co się dzieje w tym Lublińcu, najpierw przyjeżdża Adam Bodnar czyli RPO czytaj rzecznik platformy obywatelskiej. Urząd organizuje spotkanie lublinieckiej młodzieży, Bodnar straszy młodzież, że PiS wyłaczy im internet. Burmistrz na pytanie o Bodnar nie odpowiada. J.Drzymała spotyka się z Dulkkiewcz, Podbioł ciągle jeździ do Gdańska o co tu chodzi.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu