Adam Pociecha - zaproszenie na wernisaż

Adam Pociecha - zaproszenie na wernisaż

08.11.2019 13:13
Czytanie treści strony dostępne

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lublinieckiej zaprasza na wernisaż wystawy grafik Adama Pociechy, który rozpocznie się 14 listopada o godz. 18:00 w Muzeum św. Edyty Stein w Lublińcu. Wstęp wolny.

Pociecha Adam urodził się w Balinie. W 1978 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskał w 1987 r. W latach 1986–87,1988–89 oraz w 1990 r. był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 1988 r. podjął pracę dydaktyczną w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – od 2010 r. na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Pracuje również w WST w Katowicach na stanowisku profesora. Od 1990 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W 1993 r. został członkiem honorowym Międzynarodowej Grupy Artystów okręgu Langenfeld (Niemcy). Zorganizował 66 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Uczestniczył w ponad 300 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie pełnił funkcję kuratora wystaw i projektów artystycznych. Nagrodzony wielokrotnie za twórczość w dziedzinie rysunku i grafiki oraz dydaktyki.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu