Jak tanio przesłać pieniądze na Ukrainę?

Jak tanio przesłać pieniądze na Ukrainę?

20.11.2019 12:25
Czytanie treści strony dostępne

Jeszcze do niedawna przelewy z Polski na Ukrainę nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem. Tego typu operacje wykonywały głównie firmy posiadające kontrahentów za wschodnią granicą. Sytuacja uległa jednak zmianie na skutek fali zarobkowej migracji obywateli Ukrainy. Większość tych osób pracując w Polsce, wspiera finansowo rodzinę albo odkłada środki na osiedlenie się w nowym miejscu. Ukraińscy imigranci mogą przesyłać zarobione środki do rodzimego krajów na kilka sposobów. Każdy z nich okaże się znacznie bezpieczniejszy niż przewożenie gotówki przez granicę.

Przelewy SWIFT – łatwe w wykonaniu, drogie w wysyłce

Przesyłanie pieniędzy na Ukrainę, korzystając z usług banku, wydaje się najprostszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem. Tutaj obowiązują jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim polskie banki nie oferują kont w hrywnach. Ukraińcy pracujący w naszym kraju mogą założyć rachunek w złotówkach albo w euro, dolarze czy funtach. Osoby przesyłające pieniądze za wschodnią granicę mają szansę skorzystać jednak wyłącznie z kosztownych przelewów międzynarodowych SWIFT. Takie operacje kosztują od 20 do nawet kilkuset złotych.

Co ważne, kilka polskich banków przygotowało szczególne udogodnienie dla klientów pochodzących z Ukrainy. Można w nich liczyć na obsługę w swoim rodzimym języku albo wykonać jeden przekaz miesięcznie za darmo.

Przelew na Ukrainę u niezależnej firmy

Ze względu na dość wysokie koszty przelewów SWIFT i ograniczoną liczbę darmowych przekazów bankowych, Ukraińcy mogą zdecydować się również na propozycję pochodzącą od niezależnych operatorów płatniczych. Do tej grupy zalicza się firmy wyspecjalizowane w obsłudze przelewów międzynarodowych i kantory internetowe. O ile w przypadku każdego z tych rozwiązań nie straci się pieniędzy na przewalutowaniu i można wygodnie przesyłać środki za granicę, o tyle przekazy poprzez pozabankowych operatorów okażą się tańsze niż te w kantorach. Firmy pośredniczące nie naliczają tak wysokich marż, oferują też przelewy za darmo w ramach opłacalnych promocji. Przelew na Ukrainę można zlecić na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-polski-na-ukraine. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu.

Przelewaj w złotówkach

Co ważne, można przesyłać pieniądze w złotówkach, dlatego nie trzeba przewalutowywać swojej wypłaty, tylko od razu przekazać środki bliskim na Ukrainie. Innymi dostępnymi walutami, które zostaną przeliczone na hrywny lub dolary są euro i funty brytyjskie. Przesłane środki będą zapisane na karcie MasterCard albo dostępne do odbioru we wskazanym punkcie.

Przelew z Polski na Ukrainę można zlecić w banku lub poza nim, za pośrednictwem niezależnej firmy lub kantora internetowego. Najkorzystniejszym rozwiązaniem okaże się nadanie przekazu przez pozabankowego operatora. Wówczas można liczyć na najkorzystniejsze ceny – cześć przelewów jest zupełnie darmowa – atrakcyjne przeliczniki walut oraz bezpieczeństwo powierzonych środków. Pieniądze trafiają wówczas do odbiorcy na Ukrainie nawet w 10 minut. Najmniej opłacalną opcją przesyłania gotówki jest przelew SWIFT. Trzeba zapłacić za niego naprawdę dużo, a przeliczniki walut proponowane przez banki nie należą do najlepszych. Osoby wspierające finansowo rodzinę w kraju powinny zatem zdecydować się na ofertę niezależnych pośredników i zlecać im obsługę przelewu na Ukrainę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu