Zatrzymany sprawca kradzieży kabla

Zatrzymany sprawca kradzieży kabla

20.11.2019 13:33
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach zatrzymali sprawcę kradzieży 120 m kabla. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Wartość strat oszacowana została na ponad 700 zł. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży kabla, która miała mieć miejsce w Kamienicy. Skradziony kabel stanowił wyposażenie taśmociągu przeznaczonego do transportu materiałów sypkich. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Woźnikach zastali zgłaszającego fakt kradzieży właściciela oraz ujętego sprawcę. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Mężczyzna posiadł przy sobie dwie torby, a w nich dwa zwoje odciętego kabla. Pozostała część skradzionego mienia leżała obok taśmociągu przygotowana do spakowania. Wartość strat wyceniona została na ponad 700 zł.
Sprawca został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu w Woźnikach, gdzie usłyszał zarzut z artykułu 278 kodeksu karnego. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu