Reklama Lubliniec Info

Zatrzymany sprawca kradzieży kabla

Policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach zatrzymali sprawcę kradzieży 120 m kabla. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Wartość strat oszacowana została na ponad 700 zł. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży kabla, która miała mieć miejsce w Kamienicy. Skradziony kabel stanowił wyposażenie taśmociągu przeznaczonego do transportu materiałów sypkich. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Woźnikach zastali zgłaszającego fakt kradzieży właściciela oraz ujętego sprawcę. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Mężczyzna posiadł przy sobie dwie torby, a w nich dwa zwoje odciętego kabla. Pozostała część skradzionego mienia leżała obok taśmociągu przygotowana do spakowania. Wartość strat wyceniona została na ponad 700 zł.
Sprawca został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu w Woźnikach, gdzie usłyszał zarzut z artykułu 278 kodeksu karnego. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

tagi: Policja
2019-11-20 13:33:08 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x