Idzie zima pomyśl o bieżni elektrycznej w domu i poczuj różnicę

Idzie zima pomyśl o bieżni elektrycznej w domu i poczuj różnicę

26 listopada 2019, godz. 10:18
Udostępnij: Kopiuj link

Jest zimno, często pada, w śnieżne dni nawierzchnia jest śliska i niebezpieczna. W powietrzu smog. To nie są optymalne warunki do biegania. Warto więc zamienić ulice, alejki czy leśne dukty na siłownię albo własną bieżnię elektryczną.

Można chodzić, można biegać

Dzięki regulacji prędkości bieżnia elektryczna pozwala na trening ludziom w każdym wieku. Nie każdy musi biegać – mniej sprawni fizycznie, starsi, cierpiący na różne schorzenia, mogą z powodzeniem chodzić. Czasem „spacery” po bieżni będą etapem wstępnym do biegania – najpierw trzeba wyrobić w sobie nawyk ćwiczenia i odpowiednio się rozruszać.

Owszem, nie ma to uroku wywoływanego przez pęd powietrza ani widoki, ale za to nic nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczyć na bieżni, oglądając telewizję, słuchając muzyki albo interesujących podcastów. Ba, niejedną książkę w postaci audiobooka można w ten sposób „przeczytać”. Trening na bieżni nie musi więc być nudny.

Idealna nawierzchnia do biegania

Bieżnia elektryczna zapewnia solidną, odpowiednio twardą, a zarazem równą powierzchnię do biegania. Można ją również ustawić pod pewnym kątem, by biec pod górę. Nie ma natomiast ryzyka poślizgnięcia się na zalegających liściach, na zlodowaciałym śniegu lub w błocie. Nic człowieka nie ochlapie, nie sposób też potknąć się o nierówne płyty chodnikowe czy gałąź ukrytą pod leśną ściółką. Bieżnia elektryczna zmniejsza zatem ryzyko kontuzji.

Gdzie i za ile kupić bieżnię elektryczną

Można to zrobić osobiście w sklepie sportowym lub w Internecie, klikając w link: bieżnie elektryczne – Prosportowy.pl. Wybór jest ogromny: tanią bieżnię można kupić już za kilkaset złotych, a najdroższe modele kosztują kilka tysięcy. Możliwości tych najbardziej zaawansowanych są naprawdę imponujące: to nie tylko zaawansowana technologicznie konstrukcja wraz z silnikiem i dużą taśmą, ale i panel sterujący z rozbudowanymi funkcjami, jak np. symulacja okrążenia bieżni.

Nie chcesz biegać – to pedałuj

Alternatywą dla bieżni elektrycznej jest rower stacjonarny, na którym również można ćwiczyć w domowym zaciszu. Istotne informacje na ten temat można znaleźć w tekście „Nasze serce lubi wysiłek dynamiczny – poznaj plan treningowy z wykorzystaniem bieżni, roweru stacjonarnego w domu”. Jazda na rowerze i bieganie to wysiłek dynamiczny, a więc taki, który średnio obciąża układ krążenia. Trzy treningi tygodniowo zapewniają zachowanie sprawności fizycznej i wytrenowanie serca – najważniejszego przecież mięśnia w ludzkim organizmie. Bonus w postaci zdrowia zostanie na pewno wypłacony.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu