Nie tylko targi - gdzie z powodzeniem można stosować rollup?

Nie tylko targi - gdzie z powodzeniem można stosować rollup?

28 listopada 2019, godz. 8:14
Udostępnij: Kopiuj link

Przedsiębiorcy chcący zaistnieć w swoim obszarze działalności powinni postawić na skuteczną strategię marketingową. Większość firm inwestuje nie tylko w nowoczesne kanały promocyjne, jakimi są internet i media, ale również angażują tradycyjne środki przekazu. Szyldy, banery reklamowe czy rollupy ciągle stanowią ważną część kampanii promocyjnych.

Z banerami reklamowymi czy szyldami jest jeden podstawowy problem: nie można ich przenosić. Dlatego w ofertach zakładów drukarskich, działających zarówno stacjonarnie jak i przez internet można znaleźć przenośne banery reklamowe rollup. Można je umieścić w niemal każdym miejscu: wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Rollupy coraz popularniejsze
Przenośne stojaki reklamowe to ukłon w stronę przedsiębiorców chcących rozsławić swoją firmę na różnego rodzaju wydarzeniach promocyjnych. Stojaki są wyposażone w składaną kasetę, dzięki której bez problemu można umieścić rollup w bagażniku samochodu. Rodzaj rollupu można dostosować do swoich potrzeb. W ofertach drukarni znajdują się podstawowe modele rollupów reklamowych o nieco mniej stabilnej konstrukcji. Wiele firm w trosce o zadowolenie klienta wprowadza do swojego asortymentu również rollupy o większej wadze, wykazujące się większą stabilnością.

Jak zaprojektować skuteczny rollup?
Reklama w postaci rollupu będzie skuteczna tylko i wyłącznie wtedy, gdy jego zwartość będzie odpowiadała wymaganiom grupy targetowej. Duży nacisk należy postawić szczególnie na czytelność reklamy. Nawet najlepiej zaprojektowany plakat będzie nieefektywny, jeśli zdecydujemy się na zbyt wyszukaną czcionkę. W wielu przypadkach mniej znaczy więcej. Dotyczy to również samej szaty graficznej, która nie powinna przytłaczać. Jeśli nie mamy doświadczenia w tym obszarze, warto skierować swoje kroki do „speca” od reklamy, który pomoże nam stworzyć skuteczny rollup reklamowy.

Rollupy – szerokie zastosowanie
Ścianki wystawiennicze to nieodłączna część targów czy eventów promocyjnych, gdzie zależy nam na jak najlepszym zaprezentowaniu się szerszemu gronu odbiorców. Rollupy to często pierwszy element, na jaki zwraca uwagę przeciętny konsument na tego typu wydarzeniach. Dlatego też treść i design rollupów reklamowych musi być najwyższych lotów.

Stojak reklamowy ma również zastosowanie w nieco innej scenerii. Jeśli prowadzisz szkolenia dla pracowników lub parasz się coachingiem personalnym, warto mieć ze sobą rollup w skrócie przedstawiający przedmiot twoich wystąpień.

Skuteczny rollup to widoczny rollup. Prowadząc duże przedsiębiorstwo warto zainwestować w stojaki reklamowe na terenie biura, dzięki czemu osoby wchodzące do budynku „z ulicy” z łatwością trafią we właściwe miejsce.

Banery reklamowe roll up – gdzie zamówić?
Na zakup baneru reklamowego w formie poręcznego rollupu warto zdecydować się już na początku swojej drogi w biznesie. Można zwrócić się do profesjonalnej drukarni mającej doświadczenie w świadczeniu usług drukarskich z naciskiem na sektor reklamowy. Wiele firm ogłasza się za pośrednictwem internetu, co znacznie ułatwia nam zadanie. Zamówienie na rollup reklamowy można złożyć bez wychodzenia z domu.

Jakość na pierwszym miejscu
Przed zamówieniem stojaka reklamowego należy określić jego wielkość. Od rozmiaru baneru zależy, w jaki sposób należy zaprojektować grafikę i treść plakatu. Po przygotowaniu grafiki w formie pliku multimedialnego ciężko jest zmienić jego wielkość bez naruszenia rozdzielczości obrazu. Rzucające się w oczy piksele zamiast przyciągać, będą odstraszać potencjalne grono zainteresowanych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu