Za graffiti stanie przed sądem

Za graffiti stanie przed sądem

29.11.2019 8:13
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Policjanci z wydziału kryminalnego lublinieckiej komendy przez kilka miesięcy pracowali nad sprawą ujawnionego latem na elementach infrastruktury drogowej w rejonie Lubecka graffiti o tematyce faszystowskiej. Jej finałem było zatrzymanie 16-letniego mieszkańca gminy Kochanowice, który oprócz zarzutu zniszczenia mienia usłyszał zarzut propagowania faszyzmu. Teraz wandal stanie przed sądem dla nieletnich.

Kryminalni od lipca br. dążyli do ustalenia tożsamości sprawcy zniszczenia mienia polegającego na namalowaniu na elementach infrastruktury drogowej w rejonie Lubecka napisów i symboli nawiązujących do tematyki faszystowskiej. Wartość poniesionych strat wyceniona została na blisko 1500 zł. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zidentyfikowanie autora graffiti. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Kochanowice, który już słyszał zarzuty zniszczenia mienia i propagowania faszyzmu. Nastoletni wandal przyznał się do zarzucanych mu czynów, a o wymiarze kary dla niego zadecyduje w najbliższym czasie sąd dla nieletnich.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu