III Lubecki Jarmark Adwentowo – Bożonarodzeniowy

III Lubecki Jarmark Adwentowo – Bożonarodzeniowy

10 grudnia 2019, godz. 10:18
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecko
Udostępnij: Kopiuj link

W Lubecku na placu kościelnym przy Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej 7 grudnia br. odbył się III Lubecki Jarmark Adwentowo – Bożonarodzeniowy.

W czasie oczekiwania na Świętego Mikołaja w Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej można było wysłuchać ciekawego koncertu pieśni maryjnych w wykonaniu chóru Canzona z Kochanowic. Dzieci mogły w pracowni w Domu Katechetycznym samodzielnie wykonać bombkę choinkową i inne ozdoby świąteczne, ozdobić lukrem pachnące świętami pierniczki pod czujnym okiem elfów. Zaś w zagrodzie na wizytę Świętego Mikołaja oczekiwały wspólnie z dziećmi i dorosłymi konik Maja, oraz owieczka Marysia wraz ze swoimi dziećmi owieczkami.

Na stoiskach można było nabyć opłatki wigilijne, stroiki świąteczne wykonane przez młodzież naszej Parafii, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Najważniejszy gość Jarmarku Święty Mikołaj dotarł saniami w otoczeniu aniołków oraz elfów wozem z prezentami ciągniętymi przez zabytkowe traktory wypożyczone z klubu kierat Team Lubecko, ponieważ miał trudności z wjechaniem pod górkę Lubecką z prezentami. Do konwoju dołączył się również koń o imieniu Borówka przebrany za renifera ze Stajni BRENDA Lubecko.
Na miejscu Mikołaj w asyście aniołków wręczył w większości niegrzecznym dzieciom ale z obietnicą poprawy w przyszłym roku przygotowane prezenty. Po sesji zdjęciowej i podziękowaniach za odwiedziny Święty Mikołaj odjechał zapewniając wszystkich, że odwiedzi nas za rok.

Wraz ze Świętym Mikołajem mieszkańcy Lubecka życzą miłych, rodzinnych, błogosławionych, z prezentami z serca Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego i Zdrowego Nowego Roku 2020.

Organizatorami spotkania byli: Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecko, Sołectwo Lubecko, Sołectwo Draliny, Szkoła w Lubecku, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubecku i Klub Kierat Team Lubecko.

Galeria: III Lubecki Jarmark Adwentowo – Bożonarodzeniowy

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu