Teatr podoba się lublińczanom!

Teatr podoba się lublińczanom!

12.12.2019 10:29
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

4 i 8 grudnia sceną w Miejskim Domu Kultury dwukrotnie zawładnęli aktorzy teatralni. Najpierw w spektaklu dla dorosłych „Mąż mojej żony”, później w rodzinnym „Tata bez krawata”. Frekwencja na obydwóch wydarzeniach wskazuje na jedno: lublińczanie lubią teatr!

Co zrobić z jedną żoną dwóch mężów?
Dariusz Niebudek i Dariusz Wiktorowicz fenomenalnie odegrali role oszukanych mężów w komedii reżyserowanej przez Henryka Adamka – „Mąż mojej żony”. Publiczność była rozbawiona nie tylko groteskową sytuacją, w jakiej znaleźli się bohaterowie, ale – bądźmy szczerzy – również uroczymi akcentami śląsko-gorolskimi.

„Pierwszy raz występuję w Lublińcu, jestem zachwycony tak dobrze reagującą publicznością” – mówił Dariusz Niebudek do widzów oklaskujących występ aktorów. I faktycznie lublińczanie, którzy zdecydowali się spędzić wieczór w MDK, reagowali na każde słowo płynące ze sceny. Regularne wybuchy śmiechu, aplauz, a nawet… podpowiedzi rozwiązań – nie ma wątpliwości, że widzowie po prostu współtworzyli ten spektakl razem z Zeflikiem i Ed(t)mundem.

Jak pokonać PRACOHOLOTATULIOZĘ POSPOLITĄ?
Aktorski duet – Ewa Gorzelak i Zdzisław Dziuduch – po prostu zaczarował dzieciaki! Spektakl „Tata bez krawata” był pełen magicznych trików – Gaja i tytułowy tata sięgali po cudowne kolorowanki, pudełka bez dna…. Dodatkowego smaku przedstawieniu dodawały interakcje aktorów z widzami: wspólne zgadywanki, budzenie jednego z bohaterów czy w końcu – udział w prawdziwym pokazie lewitowania!

Dzieciaki cały czas z uważnością śledziły to, co działo się na scenie MDK. A pewnie niejeden dorosły zdiagnozował u siebie jakąś dolegliwość, o której wcześniej nie miał pojęcia. Zadowoleni byli zarówno młodsi, jak i starsi widzowie – zaraz po spektaklu jasno wyrazili swoje oczekiwania: „Prosimy o więcej takich inicjatyw, było bardzo fajnie!”.

Galeria: Spektakle MDK

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu