Jak wyczyścić materac z najczęstszych plam?

Jak wyczyścić materac z najczęstszych plam?

13 stycznia 2020, godz. 10:37
Udostępnij: Kopiuj link

Plamy na materacu to codzienność w wielu domach, szczególnie tych zamieszkałych przez małe dzieci, chore osoby lub zwierzęta. Kiedy na materacu 110x200 pojawia się plama, ważne, aby wiedzieć, w jaki sposób z nią postąpić i nie utrwalić jej oraz pozbyć się bez śladu przy użyciu jak najmniejszej ilości chemii oraz wody. Podpowiadamy, w jaki sposób postępować z najpopularniejszymi plamami z krwi, moczu, jedzenia i długopisów.

Jak usunąć z materaca 110x200 plamy z krwi i moczu?
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że krwi można pozbyć się przy użyciu samej wody. Wystarczy tylko zareagować odpowiednio szybko, kiedy plama jest świeża. Wystarczy przelać plamę lodowatą wodą i powinna zniknąć bez śladu. Absolutnie nie należy stosować wody ciepłej, ponieważ tylko utrwali plamę.

W przypadku plam z moczu, wystarczy zastosować mieszankę domowych składników:

· wody utlenionej,
· sody oczyszczonej,
· ulubionego olejku eterycznego.

Z powyższych składników przygotowuje się gęstą papkę, którą następnie nakłada się na plamę i wciera w nią. Następnie, materac 110x200 (https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-110x200-cm-do-lozka-do-spania) należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia i odkurzyć pozostałość proszku. Materac powinien być czysty i pachnący ulubionym zapachem.

Plamy z jedzenia i długopisu
Producenci tacy jak Godre posiadają w swoim asortymencie wysokiej jakości pokrowce na materace, które skutecznie chronią je przed zabrudzeniami. Jeżeli jednak nie stosujemy takiego pokrowca, plamy z tłustego jedzenia najłatwiej będzie usunąć przy użyciu płynu do mycia naczyń z dodatkiem octu lub sody oczyszczonej. Długopisu zaś można się pozbyć spryskując plamę lakierem do włosów i pocierając ją czystą ściereczką lub papierem. Plama powinna zniknąć szybko bez śladu.

Bardzo ważne jest, aby materaca nigdy nie moczyć za bardzo. Należy go na bieżąco odkurzać, aby pozbyć się roztoczy i innych mikroorganizmów. Dodatkowo, na stronie godre.pl i u innych producentów można znaleźć szeroki wybór praktycznych pokrowców, które są dopasowywane idealnie do konkretnego modelu materaca. Taki pokrowiec można później wygodnie wyprać w domowej pralce w temperaturze 40 stopni, a materac pozostaje czysty i higieniczny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu