Kontrola drogowa: Auto z cofniętym licznikiem o 150 tys. km

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki nissan, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość. Policjanci w ramach nowych uprawnień skontrolowali także stan licznika pojazdu. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że odczyt nie zgadza się z wpisem z ostatniego badania technicznego. Przypominamy, że zgodnie z prawem, zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem.

W poniedziałek 13 stycznia br. w Glinicy stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki nissan, z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci w ramach nowych uprawnień sprawdzili także aktualny stan licznika, a następnie odczyt zweryfikowali w systemie informatycznym. Okazało się, że w kontrolowanym pojeździe występuje znaczna rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów, a wpisem diagnosty z ostatniego badania technicznego zawartym w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W momencie kontroli odczyt drogomierza w nissanie wskazywał ponad 65 tysięcy km, natomiast wpis w dniu ostatniego badania technicznego pojazdu informował, że pojazd ma przebytych ponad 215 tysięcy kilometrów.

Teraz sprawą zajmują się śledczy z lublinieckiej komendy. Wyjaśniają jak doszło do tak dużej rozbieżności wskazań licznika kontrolowanego pojazdu i kto jest za to odpowiedzialny.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za zmianę wskazań drogomierza, ingerencję w prawidłowość jego pomiaru lub zlecenie takich działań grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2020-01-15 08:31:48 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x