Wynajem i kupno mieszkań na Śląsku

Wynajem i kupno mieszkań na Śląsku

20.01.2020 8:24
Czytanie treści strony dostępne

Szukasz mieszkania na wynajem, ale nie wiesz czym się kierować przy wyborze? Przytłacza cię ilość ofert i gubisz się w tym, jakie oferty są godne uwagi, a jakie nie? A może planujesz zakup mieszkania własnościowego, ale nie wiesz, jak prezentuje się sytuacja rynkowa? Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, oto kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie ci się poruszać po świecie nieruchomości.

Trudne wybory mieszkaniowe

Decyzje podejmowane w kwestii wynajmu i kupna mieszkań, to jedne z najtrudniejszych decyzji, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć. Podpisując umowę, wiążesz się prawnie z osobą wynajmującą lub sprzedającą i tego powiązania nie zawsze jest się łatwo pozbyć. Przedsiębiorcy w różny sposób próbują skorzystać na niewiedzy i naiwności poszukujących mieszkań, zawyżając wartość oferowanych usług, obniżając standard mieszkaniowy lub wprowadzając do umowy kruczki, z których po czasie trudno jest się wyplątać. Już na etapie sporządzania umowy, która zwykle obejmuje okres minimum roku w przypadku wynajmowanego mieszkania, warto bardzo uważnie przestudiować wszystkie warunki w niej zawarte. Jeśli lokal wymaga remontu lub drobnych napraw, do których właściciel słownie się zobowiązuje, ale nie zostaną wpisane jako punkt w umowie, może się z nich nigdy nie wywiązać. Jeżeli zaliczka nie zostanie opisana w umowie z dokładnymi warunkami jej zwrotu, może nigdy nie zostać zwrócona. Warto także zrobić dokumentację fotograficzną mieszkania tuż po odbiorze kluczy, przed wprowadzeniem się, udokumentować obecność wszystkich ewentualnych uszczerbków i awarii, tak aby w momencie wyprowadzki właściciel nie zarzucił lokatorowi ich spowodowania i nie odmówił zwrócenia zaliczki. A jeśli chcesz uniknąć tego typu nieprzyjemności, postaw na usługi biura nieruchomości, które dopilnuje wszystkich formalności i zadba o odpowiedni stan techniczny mieszkania przed podpisaniem umowy. Po co się denerwować i na własną rękę szukać pułapek w umowie, skoro można skorzystać z profesjonalnego doradztwa i doświadczenia osób, które znają rynek od podszewki i zapewnią ci najlepszy standard we wskazanym budżecie?

Nieruchomości - Chorzów. Jak znaleźć swoje idealne mieszkanie w Chorzowie?

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, z długoterminowymi konsekwencjami. Decydując się na taki krok, najlepiej poszukać sprawdzonych doradców, doświadczonych w obrocie nieruchomości w danym województwie i mieście. Biuro nieruchomości posiada dane i informacje niedostępne dla wszystkich mieszkańców, o cenach rynkowych, najkorzystniejszych lokalizacjach i planach rozwoju miasta. W nim dowiesz się nie tylko tego, gdzie ulokowane są mieszkania z najlepszym widokiem, ale także jak planowany jest rozwój infrastruktury, czy też która część miasta prężnie się rozwija. Kupując mieszkanie i organizując swój własny dom, stawiaj na korzystne ceny, szybkie załatwienie formalności i bezpieczeństwo. To biuro ponosi ryzyko związane z transakcją, nie klient. On tylko ogląda lokale, porównuje oferty i podejmuje najlepszą decyzję dla siebie!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu