Transport kolejowy z chin - co musisz o nim wiedzieć

Transport kolejowy z chin - co musisz o nim wiedzieć

6 czerwca 2020, godz. 10:05
Udostępnij: Kopiuj link

Biznes z Chinami zyskał dużą popularność wśród polskich przedsiębiorców. Różne rodzaje towarów są eksportowane z tego kraju. Istnieje kilka sposobów transportu ładunków z Chin. Jednym z najbardziej poszukiwanych jest kolej. Transport kolejowy z Chin jest najtańszą opcją, dlatego najczęściej wybieraną. Odległość między Chinami a Polską wynosi ok. 10.000 km. Transport kolejowy towarów będzie trwał od 12 do 18 dni, jest to uzależnione od terminala początkowego i końcowego.

Korzyści z transportu kolejowego z Chin
Transport kolejowy to niezależna dostawa towarów lub integralna część łańcucha multimodalnego. Często towary są transportowane przez niektóre odcinki morza, a inne koleją. Główne zalety transportu kolejowego obejmują rozsądną cenę. Niski koszt dostawy towarów jest szczególnie korzystny dla małych firm o ograniczonym budżecie logistycznym. Ciągła praca kolei to drugi ważny punkt. Pociągi kursują w święta i weekendy, bez względu na porę dnia. Transport odbywa się we wszystkich warunkach klimatycznych i pogodowych.

Ponieważ transport kolejowy odbywa się ściśle według harmonogramu, umożliwia to dostarczanie ładunków w ściśle określonym czasie, niezależnie od pogody. Dzięki rozwiniętemu systemowi transportu dostawa towarów koleją z Chin jest dostępna w dowolnym regionie. Gdy wymagane jest dostarczenie dużej ilości ładunku, w tym ładunku ponadgabarytowego, transport kolejowy jest odpowiednią opcją. Ma odpowiednią stawkę taryfową, ale okres transportu jest nieco dłuższy w porównaniu z transportem lotniczym. Jeśli priorytetem jest obniżenie kosztów sprzedawanych towarów, firmy preferują tę metodę dostawy.

Cechy charakterystyczne transportu kolejowego z Chin
Linia kolejowa położona jest w najbardziej odległych miejscach kraju, co umożliwia transport towarów bez korzystania z dodatkowego transportu. Najbardziej efektywna jest dostawa kolejowa ładunków masowych lub płynnych, na przykład cukru, zbóż, oleju roślinnego.Ten rodzaj dostawy nadaje się również do transportu ciężkiego sprzętu, obrabiarek i innych mechanizmów. Transport kolejowy z Chin dzieli się na drobnicowy i pełnokontenerowy.

Transport kolejowy z Chin do Polski odbywa się przez takie kraje jak: Kazachstan, Rosja i Białoruś. Najczęściej przewożone są takie towary jak: elektronika, części samochodowe, tekstylia, wyposażenie wnętrz, elektronika, zabawki.Tym rodzajem transportu nie można przewozić towarów niebezpiecznych na przykład akumulatorów, fajerwerków. Odbywa się również eksport towarów z Polski do Chin przewożąc alkohol, jabłka, przetwory mleczne i soki.

Wysyłka kontenerów
Zazwyczaj towary z Chin są transportowane w kontenerach. Ta metoda dostawy ma swoje własne cechy, które należy wziąć pod uwagę. Objętość ładunku nie powinna przekraczać objętości kontenera. To samo dotyczy jego rozmiaru. W przeciwnym razie ładunek będzie musiał zostać zdemontowany i przetransportowany w kilku kontenerach. W razie potrzeby do pociągu głównego przymocowany jest specjalnie wyposażony wagon. Odbywa się to podczas transportu towarów wymagających specjalnych warunków. Na przykład, jeśli transportowane są produkty spożywcze wymagające transportu zamrażarek.

Transport kolejowy z Chin to najpopularniejszy sposób wysyłania dużych przesyłek.Ten rodzaj dostawy jest również niskobudżetowy, szczególnie w przypadku wysyłania na duże odległości. Zalety tej metody powinny również obejmują wysokie bezpieczeństwo transportu, ponieważ towary są ładowane do kontenera i powinny być tam aż do miejsca rozładunku, bez przeciążenia w portach docelowych lub w innych punktach przeładunkowych.

Więcej informacji znajdziecie na: https://pks-sa.com/oferta/fracht-kolejowy.html

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu