Niezwykłe historie z Polski i Japonii – wystawa

Niezwykłe historie z Polski i Japonii – wystawa

23.01.2020 12:51
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Stosunki dyplomatyczne łączą Polskę i Japonię już od… 100 lat! I w Lublińcu dokładamy co nieco do tej przyjaznej relacji, goszcząc wolontariuszy z Japonii, organizując lekcje języka japońskiego czy warsztaty poświęcone kulturze tego kraju.

W lutym w MDK dostępna będzie wystawa ze zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na wystawę i jej otwarcie, które odbędzie się 4 lutego. Tego dnia po wystawie oprowadzi nas Mirosław Błaszczak – wieloletni szef Instytutu Polskiego w Tokio. Opowie o obrazach, zdjęciach i tej wieloletniej współpracy.

A na samej wystawie zobaczyć będziemy mogli rysunki, plakaty, obrazy, zdjęcia, które pokazują niezwykłość tych relacji. Bronisław Piłsudski, Feliks Manggha Jasieński, Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz-Wajdowa, Lech Wałęsa, Sempo Sugihara – to tylko niektóre z nazwisk, które tę współprace tworzyły. I które będziemy mogli spotkać na wystawie.

Wystawa będzie dostępna od 3 do 29 lutego w holu MDK. Otwarcie i oprowadzanie po wystawie odbędzie się 4 lutego o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu