Czy dietetyk do zawód z przyszłością?

28.01.2020 8:39
Czytanie treści strony dostępne

Wiele osób zastanawia się jaką drogę zawodową warto obrać. Czy lepiej kierować się realnym zapotrzebowaniem na rynku pracy czy może swoimi zainteresowaniami. Tak naprawdę odpowiedź nie zawsze jest łatwe. Dziś jednak przyjrzymy się zawodzie, jakim jest dietetyk. Czy warto go wybrać?

Dietetyk- wymagane kwalifikacje

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z nadwagą czy nawet otyłością. Jednak także sporo z nich podejmuje walkę o prawidłową wagę. Zatem dietetycy nie mogą obawiać się braku klientów. Jednak bezwzględnie należy zdawać sobie sprawę, że aby móc tytułować się dietetykiem koniecznie jest ukończenie studiów na tym kierunku. Sam kurs czy szkolenie absolutnie nie daje takich kwalifikacji. Ponadto, aby zostać dietetykiem klinicznym nie wystarczy tylko ukończenie dwuletnich czy nawet rocznych studiów podyplomowych, lecz wtedy niezbędne jest ukończeniu studiów dietetycznych, następnie dopiero z dietetyki klinicznej, która daje kwalifikacje do układania diet dla osób cierpiących na dane dolegliwości chorobowe. Oczywiście dietetycy powinni ciągle poszerzać swoją wiedzę, zatem uczestniczenie w szkoleniach jest, jak najbardziej wskazane.

Gdzie można pracować po dietetyce?

Praca dietetyka na pewno jest bardzo ciekawa, ale także wymagająca. Aktualnie można znaleźć naprawdę wiele ofert pracy. Warto ich choćby szukać na portalu Pracuj.pl. Można znaleźć zatrudnienie w wielu gabinetach dietetycznych czy nawet centrach sportowych. Jednocześnie można szukać zatrudnia w ośrodkach zdrowia. Ciekawą opcją jest także założenie własnego gabinetu dietetycznego, jednak tutaj trzeba liczyć się z kosztami specjalistycznego sprzętu, ale również wynajmu budynku, gdzie miałoby się siedzibę. Obecnie jednak można liczyć na programy UE dla młodych przedsiębiorców.

Czy dietetyk do zawód z przyszłością?

Niewątpliwie jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy na dietetyków, dlatego jest to dobry zawód. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że trzeba także dysponować dużą wiedzą, wszak układanie diety dla osób chorych wcale nie jest łatwe. Tutaj niezbędna jest specjalistyczna wiedza, jaką można zdobyć na studiach z zakresu dietetyki klinicznej. Samo ukończenie dietetyki nie daje kwalifikacji to pracy z pacjentami cierpiącymi na dane jednostki chorobowe. Jednocześnie taka praca daje też dużo satysfakcji, szczególnie gdy zauważa się pierwsze efekty u swoich klientów i widzi się ich zadowolenie. Również dietetycy nie mogą narzekać na niskie zarobki, które już na samym początku znacznie przewyższają płacę minimalną.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu