Ogólnopolskie działania "SMOG"

28 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Funkcjonariusze będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

tagi: Policja, Lubliniec, pogoda, powiat lubliniecki
2020-01-28 11:21:35 KPP Lubliniec, foto własne

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Mieszkaniec Steblowa 2020-01-31, 07:56:09

Proponuję się za to zabrać
https://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-panstwu-grozi-lawina-pozwow-o-smog,nId,4300082 Jak widać mamy prawo do życia w czystym środowisku. Sam zastanawiam się nad podobnym pozwem w odniesieniu do faktu, że w Lublińcu mamy jeden z najgorszych wskaźników "czystości" powietrza. Przecież jesteśmy "płucami śląska"

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x