Ogólnopolskie działania

Ogólnopolskie działania "SMOG"

28 stycznia 2020, godz. 11:21
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

28 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Funkcjonariusze będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze

M
Mieszkaniec Steblowa 31 stycznia 2020, godz. 7:56
Zgłoś
Proponuję się za to zabrać

https://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-panstwu-grozi-lawina-pozwow-o-smog,nId,4300082 Jak widać mamy prawo do życia w czystym środowisku. Sam zastanawiam się nad podobnym pozwem w odniesieniu do faktu, że w Lublińcu mamy jeden z najgorszych wskaźników "czystości" powietrza. Przecież jesteśmy "płucami śląska"

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu