Walczymy z rakiem - biała sobota

Walczymy z rakiem - biała sobota

31.01.2020 13:08
Czytanie treści strony dostępne

4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Szpital Specjalistyczny im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach organizuje Białą Sobotę – akcję bezpłatnych badań dla kobiet i mężczyzn. To zachęta do odpowiedniej profilaktyki i regularnych wizyt u urologa, dzięki którym można wyeliminować chorobę już na wczesnym etapie.

Najczęściej występującym nowotworem w obrębie układu moczowo-płciowego jest w Polsce rak pęcherza moczowego. Każdego roku notuje się ponad 6 tys. nowych zachorowań. To czwarty co do częstości występowania nowotwór złośliwy u mężczyzn i ósmy wśród kobiet. Najczęściej dotyka osoby po 50. roku życia.

Urolodzy ze Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach zachęcają do przeprowadzenia badań diagnostycznych. 1 lutego w godzinach 9:00-12:00 w placówce odbędzie się Biała Sobota. W ramach akcji profilaktycznej, mężczyźni i kobiety będą mogli skorzystać z badań zupełnie za darmo.

Oprócz konsultacji urologicznej i badania USG układu moczowego, które przewidziano dla obu płci, kobietom zostanie zmierzone ciśnienie i tętno, a mężczyznom pobrana krew do badań PSA, czyli swoistego antygenu gruczołu krokowego. Każdego roku bowiem raka prostaty diagnozuje się u ponad 15 tys. mężczyzn.

Komentarze

janko muzykalny 2020-02-03, 13:05:00
Zgłoś
badania
chciałbym dożyć takich badań w Lublińcu…..

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu