Oscarowe filmy w Kinie Karolinka

Oscarowe filmy w Kinie Karolinka

3 lutego 2020, godz. 10:04
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Luty to oczywiście Walentynki! Dla wszystkich zakochanych, kochających i świętujących oczywiście Kino „Karolinka” przygotowało wyjątkową propozycję. Wcześniej jednak czeka nas gala rozdania najważniejszych filmowych nagród – Oscarów. Z tej okazji w lublinieckim kinie będzie można obejrzeć nominowane filmy. Jakie?

Do Oscarowego repertuaru trafiły filmy, które uzyskały wiele nominacji. Pierwszy z nich to „Parasite” – film wprost z Korei Południowej. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. Nawet jeśli trzeba przekroczyć wszelkie granice. Film odbił się w kinowym świecie wielkim echem, zdobył 6 nominacji do Oscara – warto więc, by i lublinieccy widzowie skorzystali z okazji, by ten film obejrzeć.

Wśród Oscarowych propozycji znajduje się również film „Gorący temat” – opowiadający o głośnym skandalu w największej telewizji informacyjnej USA. W głównych rolach Nicole Kidman, Charlize Theron, Margot Robbie. Dwie ostatnie aktorki otrzymały nominację do nagród.

Warto też zwrócić uwagę na filmy „Le Mans’ 66” oraz „1917”. Ten pierwszy poświęcony jest rywalizacji między markami samochodowymi – Ford i Ferrari – w 24-godzinnym wyścigu. To opowieść o pasji, odwadze, myśli konstruktorskiej w znakomitej obsadzie. W rolach głównych: Christian Bale oraz Matt Damon. Film zdobył 4 nominacje do Oscarów.
„1917” jest absolutnym rekordzistą jeśli chodzi o nominacje – otrzymał ich aż 10! Film przenosi widzów w czasy I Wojny Światowej. Dwaj brytyjscy szeregowcy otrzymują misję przekazania rozkazu odwołującego atak. Jeśli nie wypełnią misji – zginie ponad 1600 żołnierzy. Warto obejrzeć nie tylko dla świetnego scenariusza, ale i zdjęć oraz efektów specjalnych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu