Słoneczny Lubliniec - nabór uczestników - edycja 2020

Słoneczny Lubliniec - nabór uczestników - edycja 2020

3 lutego 2020, godz. 10:46
źródło: UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Gmina Lubliniec planuje ponownie złożyć wniosek aplikacyjny do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego dla „Programu Słoneczny Lubliniec - montaż kolektorów słonecznych oraz ogniw fotowoltaicznych na terenie Gminy Lubliniec”.

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do ww. Programu, którzy złożyli ankiety, zawarli umowę z Operatorem Programu i zostali zakwalifikowani do Programu są proszeni o potwierdzenie chęci uczestniczenia w Programie.

Warunki nowego Programu:

Planowane maksymalne dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie do 65% kosztów kwalifikowanych (tj. wartości netto instalacji solarnej/fotowoltaicznej).
Podatek VAT w wysokości 8% jest kosztem niekwalifikowanym i będzie poniesiony przez mieszkańca.
Od przyznanej mieszkańcowi dotacji tut. Urząd Miejski naliczy i potrąci podatek VAT w wysokości 8% (na podstawie art. 19 ust. 21 ustawy o VAT).
W Programie nie będzie mógł uczestniczyć mieszkaniec, który zawnioskował o budowę instalacji fotowoltaicznej, jeżeli jego posesja jest już wyposażona w instalację fotowoltaiczną. Taki sam warunek dotyczy instalacji solarnej. Nie ma możliwości uzyskania dofinansowania do rozbudowy/dobudowy istniejącej już instalacji.
Realizacja Programu jest uzależniona o wyników konkursu i od decyzji o przyznaniu dofinansowania.
Ostateczna wartość całego programu oraz procent dofinansowania z UE będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu na wybór dostawcy paneli i po podpisaniu umowy.
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to listopad/grudzień 2020 r. a realizacja w latach 2021-2022.
W przypadku spełnienia powyższych warunków i chęci udziału w ww. Programie proszę o dostarczenie do tut. Urzędu Miejskiego, ul. Paderewskiego 5 WNIOSKU o przystąpieniu do Programu Słoneczny Lubliniec - edycja 2020 r. i złożenie dokumentu na biurze podawczym (parter: pokój 7-8) w nieprzekraczalnym terminie do 14 lutego 2020 r. (wnioski złożone po terminie nie będą uwzględniane i pozostaną bez rozpatrzenia). Nie złożenie WNIOSKU będzie oznaczało rezygnację z udziału w Programie.

Informację o Programie oraz WNIOSKI można pobrać na stronie internetowej miasta Lublińca w zakładce FUNDUSZE UE/ Słoneczny Lubliniec.

W celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości oraz odpowiedzi na pytania tut. Urząd organizuje spotkania konsultacyjne w tej sprawie.

Spotkania odbędą się w Lubitece:

Środa 5 lutego 2020 godz. 16.00
Czwartek 6 lutego 2020 godz. 9.00

Wnioski do pobrania: wersja tekstowa, wersja pdf

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu