Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Policjanci z lublinieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie napadli i pobili 44-letniego mieszkańca Katowic, a następnie dokonali kradzieży jego telefonu komórkowego oraz pieniędzy. Sąd aresztował podejrzanych na 2 miesiące. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że 29 stycznia br. w jednym z bloków przy ulicy Grunwaldzkiej w Lublińcu mężczyźni wspólnie napadli 44-latka, kilkakrotnie uderzyli go w głowę i klatkę piersiową, a następnie skradli należący do niego telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 200 zł. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił o całym zajściu Policję. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. To mieszkańcy Lublińca w wieku 44 i 57-lat. Zebrane przez kryminalnych dowody w sprawie pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie podejrzanym zarzutu rozboju. Na wniosek prokuratora i śledczych sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2020-02-06 08:50:25 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x