Czy warto decydować się na hosting? Zestawienie najpopularniejszych serwerów

Czy warto decydować się na hosting? Zestawienie najpopularniejszych serwerów

20.02.2020 8:44
Czytanie treści strony dostępne

Hosting to jedna z najpopularniejszych usług na rynku internetowym. Jak się okazuje, korzystają z niej nie tylko początkujący przedsiębiorcy, ale także amatorzy internetowego biznesu. Poniżej dowiesz się, czy faktycznie możliwe jest połączenie niskiej ceny z wysoką jakością.

Na czym polega hosting?

Popularny hosting to usługa, w ramach której klient otrzymuje wydzieloną przestrzeń dyskową na swoje dane. Jego ogromna popularność wynika przede wszystkim z zachęcającej ceny oraz dużej wygody. Niskie koszty wynikają głównie z tego, że tani hosting stron www to najczęściej po prostu serwery współdzielone. Oznacza to, że jego zasoby są podzielone pomiędzy wielu klientów. Ze względu na wybrany pakiet, każdy klient może decydować o wielkości dysponowanej przestrzeni dyskowej. Tym samym hosting staje się usługą niemal dla każdego – wystarczy dopasować go do swoich aktualnych potrzeb oraz wymagań.

Tego typu usługa serwerowa wiąże się również z dość dużą wygodą. Dzięki odpowiedniemu usługodawcy, nasza strona będzie charakteryzowała się pełną dostępnością przez całą dobę w ciągu wszystkich 365 dni w roku. Niska awaryjność to dodatkowa zaleta wybierania współdzielonego hostingu.

O czym warto pamiętać?

Mimo że hosting charakteryzuje się niską ceną, warto pamiętać o odpowiednim dopasowaniu jego zasobów do naszych potrzeb. Przeciętna firma nie zużywa nawet 10% przydziału, w związku z tym często decydując się na większy zasób w rzeczywistości przepłacamy.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku popularnych ofert nielimitowanych. Choć zazwyczaj jest to po prostu sprytny chwyt marketingowy, owa nieograniczoność nie jest nam potrzebna – w większości przypadków 10 GB będzie wystarczające. W związku z tym podczas wyboru odpowiedniego hostingu warto zwrócić szczególną uwagę na godnego zaufania usługodawcę.

Alternatywy

Hosting to świetny wybór głównie dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie internetowego biznesu. Jednak w momencie, w którym nasza firma zyskuje coraz większą popularność, warto zdecydować się na wyjście alternatywne. Po korzystaniu z hostingu większość klientów stawia na skorzystanie z serwerów VPS. Tego typu usługa to idealne wyjście pośrednie dla osób, którym zwykły hosting już nie wystarcza, a serwer dedykowany nadal wiąże się ze zbyt dużym wydatkiem.

Wspomniany serwer VPS to po prostu zwirtualizowana wersja serwera dedykowanego, która odznacza się znacznie większymi możliwościami konfiguracyjnymi niż hosting i to w przystępnej cenie. Decydując się na serwer VPS, otrzymujemy znacznie lepsze parametry i mniej ograniczeń. To rozwiązanie szczególnie polecane właścicielom sklepów internetowych, którzy muszą sobie poradzić z dużym ruchem na stronie.

Jeśli uważasz, że serwer VPS to dla Ciebie za mało, wówczas możesz zdecydować się na serwer dedykowany. Choć wiąże się on ze zdecydowanie najwyższymi kosztami, to warto pamiętać, że jest to swego rodzaju supermaszyna, która pozwala na wprowadzanie różnych konfiguracji już na najniższych poziomach. Jak mówi sama nazwa serwer dedykowany to urządzenie dedykowane pod Twoje potrzeby, dzięki czemu z łatwością możesz dopasować go do swoich aktualnych wymagań. Jego jedyną wadą jest cena – spośród wymienionych możliwości serwer dedykowany jest zdecydowanie najdroższy. Jednak warto pamiętać, że w tym przypadku wysoki koszt wiąże się ze świetną jakością oraz nieporównywalnym komfortem użytkowania.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu