Nowoczesne windy na dworcu w Lublińcu dostępne dla podróżnych FOTO

Nowoczesne windy na dworcu w Lublińcu dostępne dla podróżnych FOTO

18 lutego 2020, godz. 12:03
Udostępnij: Kopiuj link

W Lublińcu podróżni korzystają z nowych wind. To kolejna stacja przystosowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do oczekiwanego komfortu podróży. Na peronach będzie też dodatkowa informacja o kursowaniu pociągów. Na inwestycje przeznaczono z budżetu prawie 4 mln zł. Gotowy jest też projekt nowego przystanku w Kochcicach koło Lublińca, który zwiększy dostępność do podróży koleją.

Na stacji Lubliniec podróżni z ograniczoną możliwością poruszania się zyskali istotne ułatwienie w dostępnie na perony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły prace przy budowie trzech wind: na peronach i od strony miasta. Dużo łatwiejsze jest podróżowanie na linii Katowice – Kluczbork, Częstochowa – Opole i dalej do Wrocławia. Windy są przystosowane także do korzystania przez osoby z rowerami. Dźwigi mają zamontowane informacje głosowe oraz informacje w alfabecie Braille’a. Wartość prac to 1,7 mln złotych.

Na stacji w Lublińcu przygotowywany jest również system informacji pasażerskiej. Nowe urządzenia ułatwią podróżowanie m.in. dzieciom i młodzieży dojeżdżającej do szkół w Lublińcu. Na stacji będzie bezpieczniej dzięki założeniu monitoringu na peronach i w przejściu podziemnym. Zakończenie prac o wartości ponad 2 mln zł zaplanowano w II kwartale 2020 roku.

Nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca
Gotowy jest projekt nowego przystanku w Kochcicach koło Lublińca na linii kolejowej Kalety – Wrocław. W połowie roku rozpoczną się roboty. Do grudnia powinny być gotowe perony. Między Lublińcem a Kluczborkiem będzie dodatkowy dostęp do kolei w Kochcicach. Wartość zadania to ok. 2,5 mln zł.

Galeria: Nowoczesne windy na dworcu w Lublińcu dostępne dla podróżnych FOTO

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu