Dzień Bezpiecznego Internetu - Razem zmieniamy internet na lepsze

Dzień Bezpiecznego Internetu - Razem zmieniamy internet na lepsze

20 lutego 2020, godz. 13:24
K.L.
Udostępnij: Kopiuj link

11 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznej akcji to:„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy włączyła się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu 2020. Już 26 lutego (środa) odbędą się zajęcia "Razem zmieniamy internet na lepsze" dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które poprowadzi Pani Ewa Siemiradzka.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W nadchodzącym roku zwrócimy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu