Dzień Bezpiecznego Internetu - Razem zmieniamy internet na lepsze

11 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznej akcji to:„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy włączyła się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu 2020. Już 26 lutego (środa) odbędą się zajęcia "Razem zmieniamy internet na lepsze" dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które poprowadzi Pani Ewa Siemiradzka.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W nadchodzącym roku zwrócimy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

tagi: Lubliniec, biblioteka, lubiteka
2020-02-20 13:24:39 K.L.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x