Zbliża się święto kobiet!

Zbliża się święto kobiet!

24.02.2020 10:54
Czytanie treści strony dostępne

12 marca o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbędzie się Lubliniecka Gala „Być kobietą”. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Co ja robię tu?”. Uczestnicy zobaczą wystawę Karoliny Jasińskiej, usłyszą wykład Joanny Sadzik, a koncert dla nich zagra Kuba Sienkiewicz i Kwartet Jurajski. Jakie jeszcze atrakcje czekają nas w trakcie Gali Kobiet?

Hasło VI Lublinieckiej Gali „Być kobietą” to „Co ja robię tu?”. Nie sposób nie kojarzyć tego z popularną piosenką Elektrycznych Gitar, z którymi związany jest występujący na gali Kuba Sienkiewicz. To pozornie proste pytanie skłania do ważnej refleksji. To pytanie o swoje miejsce na ziemi. O życie w zgodzie z sobą i swoimi potrzebami. O granice swojego zaangażowania i poświęcenia. Hasłem „Co ja robię tu?” chcemy rzucić nieco światła na świadomość ról pełnionych przez kobiety.

Wydarzenie rozpocznie się wernisażem wystawy Karoliny Jasińskiej pt. „Artefakty”. Artystka znalazła wyjątkową przestrzeń dla swojej twórczości. Specjalizuje się w makijażu artystycznym, a jej płótnem, kanwą jest kobieca twarz. Zwyczajna, ludzka twarz dzięki „malarskim” zabiegom staje się prawdziwym artefaktem.

Krótką prelekcję poświęconą emocjom, potrzebom i roli kobiet w świecie wygłosi Joanna Sadzik - prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje jedne z największych projektów pomocowych: SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. Wisienką na torcie tego wydarzenia będzie koncert Kuby Sienkiewicza i Kwartetu Jurajskiego. Usłyszymy największe przeboje Elektrycznych Gitar, w tym oczywiście „Co ja robię tu?”. Oprócz tego na gości czekać będzie tego dnia słodki poczęstunek.

W czasie VI Lublinieckiej Gali „Być Kobietą” zostanie również wręczona nagroda „Kapelusz Edyty”. W zeszłym roku nagroda ta powędrowała do Agnieszki Raj-Kubat, związanej z Miejskim Domem Kultury instruktorki Młodzieżowej i Dziecięcej Sekcji Teatralnej oraz Teatru po Pracy.

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu już 12 marca o godz. 17.00. Na całe wydarzenie – wstęp wolny!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu