Wygodny, ogromny materac małżeński

Wygodny, ogromny materac małżeński

25 lutego 2020, godz. 13:44
Udostępnij: Kopiuj link

Śpiąc we dwoje trzeba materac dopasowywać do potrzeb wszystkich użytkowników. Znacznie trudniej jest więc znaleźć wygodny materac dla pary, niż dla jednej osoby. Problem pojawia się w szczególności, kiedy partnerzy różnią się od siebie wagą ciała i jego budową. Wówczas ciężko jest dopasować odpowiednią dla nich twardość materaca. Na szczęście producenci oferują wiele różnych rozwiązań, aby każdy ich klient mógł być zadowolony.

Jaki materac wybrać do sypialni małżeńskiej?

Jeśli tylko sypialnia stwarza takie warunki, warto wybrać szerokie i przestronne łóżko i dopasować do niego taki materac. Szerokość ta będzie odpowiednia nawet, jeśli z małżeństwem chwilowo śpi małe dziecko. Oczywiście, dostępne są też modele nieco węższe, na przykład 180x200 lub jeszcze bardziej komfortowe – 220x200. Także odpowiednia wysokość wybranego modelu podnosi jego komfort. Im wyższy materac, tym wygodniej się na nim położyć i z niego wstać.

Kluczowy parametr to zawsze twardość materaca, a tę dopasowuje się zawsze do masy ciała użytkowników i ich budowy. Każdy producent ma swoje indywidualne zalecenia i wskazania, dzięki którym można dopasować wybrany stopień twardości.

Które materace są najwygodniejsze?

Wygoda to zawsze subiektywna kwestia, jednak niektóre modele uznawane są za niezwykle komfortowe. Mowa tu na przykład o materacach wykonanych z nowoczesnych pianek, które same dopasowują się do kształtu ciała i jego ułożenia delikatnie je otulając. Również lateks podnosi komfort snu, dlatego w niektórych materacach stosuje się nawet jego podwójną warstwę. Dla pary z czystym sumieniem można też polecić materac z serii Multipocket. Posiada jeszcze więcej sprężyn, niż materac kieszeniowy, dzięki czemu najlepiej dostosowuje się do użytkownika. Zapewnia maksimum wsparcia na całej długości kręgosłupa, nie wywołuje ucisków i nie zapada się. Poza tym, takie materace pracują bardzo cicho, nie powstaje na nich efekt falowania i są higieniczne. Umożliwiają odprowadzanie wilgoci i wentylację.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu