Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą

Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą

28.02.2020 8:31
Czytanie treści strony dostępne

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą i promocję książki
Nowoczesna Czarodziejka. Twój sukces - 5 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Lubitece

Ewa Kassala (właściwie Dorota Stasikowska-Woźniak) to pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne. W latach 2009-2012 była założycielką i współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady’s Club”, a także prowadziła Polski Dom Kreacji. Była koordynatorką projektów społecznych i badawczych Polsce i na świecie, przewodniczącą Krajowej Sieci Tematycznej EQUAL; społeczną pełnomocniczką wojewody śląskiego ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, przewodniczącą Rady Programowej TVP Katowice; członkinią Komitetu Sterującego Norweskich Mechanizmów Finansowych. Była także założycielką i prezeską takich organizacji jak: Soroptimist International, Śląski Klub Nike i Śląskie Centrum Równych Szans. Jest laureatką nagrody „Bizneswoman roku” za działalność charytatywną. Sprowadziła do Polski Dress for Success – organizację non-profit pomagającą kobietom ponownie wejść na rynek pracy.

Swoje powieści poświęca kobietom, które w dziejach ludzkości odegrały znaczącą rolę. Po trylogii egipskiej, w której przedstawiła postaci Kleopatry, Nefretete czy Hatszepsut, aktualnie Ewa Kassala pracuje nad zbiorem poświęconym kobietom biblijnym. W 2019 roku zaprezentowała już dwa tomy: „Królową Sabę” oraz „Marię Magdalenę”.

Jej nowa książka "Nowoczesna czarodziejka. Twój sukces " to poradnik pełen humoru, historyczna wyprawa do świata tych, które w dawnych wiekach parały się czarami. To także opowieść o ich następczyniach – nowoczesnych czarodziejkach, silnych, mądrych i samodzielnych kobietach, które z czułością spoglądają w przeszłość i dbają o tradycję, chętnie korzystają z osiągnięć nowoczesności, a równocześnie pamiętają, że naszą wspólną powinnością jest zadbanie o to, by świat, który zostawimy naszym dzieciom, był przynajmniej tak piękny jak ten, który odziedziczyliśmy.

Powędrujemy ścieżkami naszych magicznych przodkiń, poszperamy w starych kufrach, by odnaleźć nie tylko miłosne czary i zaklęcia praprababek, ale też przypomnieć sobie, na czym polega odwieczna potęga kobiecości. Znane i lubiane kobiety sukcesu podzielą się z Tobą własnymi doświadczeniami, a w tle pojawiać się będzie przepiękna Opolszczyzna, pełna miejsc przepełnionych magią. Wyrusz razem ze mną w tę inspirującą podróż, w której odnaleźć możesz własną receptę na to, jak stać się kobietą spełnioną.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu