Dzielnicowy przypomina o zakazie wjazdu do Parku Miejskiego

Dzielnicowy przypomina o zakazie wjazdu do Parku Miejskiego

3 marca 2020, godz. 12:51
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zasygnalizowali, że niektórzy kierujący pojazdami naruszają przepisy dotyczące zakazu wjazdu na teren Parku Leśnego. Przypadki łamania prawa potwierdził również w czasie obchodu dzielnicowy sierż.szt. Tomasz Anioł i uwzględnił ten problem w aktualnie prowadzonym planie priorytetowym. Przypominamy, że wjazd na teren parku możliwy jest tylko dla mieszkańców posesji Park Leśny 2, służb miejskich oraz pojazdów związanych z prowadzonymi imprezami.

Do naruszeń przepisów zakazu wjazdu do Parku Leśnego w Lublińcu dochodzi o różnych porach i dniach tygodnia. Często jest to sobota i niedziela, w godzinach porannych i popołudniowych. Z obserwacji dzielnicowego wynika, że do ograniczeń nie stosują się osoby odwiedzające rejon parku, które zamiast pozostawić swój pojazd na parkingach położonych wzdłuż ulicy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty wjeżdżają w okolice nieczynnego basenu całkowicie ignorując obowiązujące przepisy oraz spacerowiczów. Warto podkreślić, że Park Miejski w Lublińcu to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszego miasta przez cały rok, a kierujący naruszający zakaz wjazdu stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych.

Przypominamy, że za nie stosowanie się do znaku zakaz wjazdu pojazdów silnikowych i motocykli grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł oraz 5 punktów karnych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu