Szybko i bez weryfikacji? Pożyczki online idealnym rozwiązaniem

Szybko i bez weryfikacji? Pożyczki online idealnym rozwiązaniem

14.04.2020 13:34
Materiał zewnętrzny
Czytanie treści strony dostępne

Wielu konsumentom zależy dziś na komfortowym korzystaniu z usług – także finansowych. Banki i instytucje pozabankowe wychodzą zatem naprzeciw tym oczekiwaniom i proponują taki produkt finansowy, jak pożyczka online bez weryfikacji. Dlaczego warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu? Zapraszamy do lektury!

1. Pożyczka online bez weryfikacji – na czym to polega?
2. Jak uzyskać pożyczkę online bez weryfikacji?
3. Pożyczka online – ile to kosztuje?

Pożyczka online bez weryfikacji – na czym to polega?

Ciekawym produktem w szerokim wachlarzu usług wielu firm pożyczkowych są pożyczki online bez weryfikacji. Przyjrzyjmy się, czym cechuje się omawiany produkt.

Pożyczka online bez weryfikacji:

· jest szybka – uzyskanie decyzji pożyczkowej trwa zaledwie kilkanaście minut;
· obejmuje minimum formalności;
· jest udzielana bez konieczności wychodzenia z domu;
· pozwala na zaciągnięcie zobowiązania bez weryfikacji.

Podsumowując; pożyczka online bez weryfikacji to usługa finansowa, polegająca na udzieleniu klientowi pożyczki za pośrednictwem platformy internetowej, bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń i dodatkowych dokumentów.

Jak uzyskać pożyczkę online bez weryfikacji?

Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku ofert (na przykład za pomocą rankingu lub kalkulatora pożyczkowego) można przejść do pierwszego etapu wnioskowania o pożyczkę. W tym celu należy wejść na stronę internetową wybranej instytucji finansowej i wypełnić formularz. Nie ma w tym nic trudnego – platformy oferują bowiem niezwykle intuicyjny system wnioskowania o pożyczkę. Wystarczy wprowadzić niezbędne dane i wysłać wniosek do pożyczkodawcy, by po kilkunastu minutach oczekiwania otrzymać decyzję (w zdecydowanej większości przypadków pozytywną).

W formularzu należy zawrzeć:

· pochodzące z dowodu osobistego dane;
· źródło i wysokość pozyskiwanych dochodów (na zasadzie oświadczenia).

Konieczna będzie także weryfikacja tożsamości klienta – jest to łatwy proces, polegający na wykonaniu przelewu na konto pożyczkodawcy w kwocie około 1 zł. Istnieją również aplikacje służące do weryfikacji tożsamości, takie jak KontoConnect, GroszConnet, usługa Kontomatik czy Instantor.

Pożyczka online – ile to kosztuje?

Wielu konsumentów obawia się, że jeśli pożyczka jest korzystna i łatwa do uzyskania, to w zapisach jej umowy musi kryć się jakiś haczyk – najczęściej polegający na podwyższonych kosztach. Nic bardziej mylnego! Koszt zaciągniętej przez Internet pożyczki nie odbiega od kosztu tradycyjnych umów kredytowych, zawieranych w placówkach bankowych. Ponadto niektóre firmy pożyczkowe oferują zaciągnięcie zobowiązania zupełnie za darmo, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Krótko mówiąc – klient oddaje wówczas dokładnie taką kwotę, jaką pożyczył. Odnosi się to zwykle do nowych klientów, którzy wnioskują o pożyczkę w danej instytucji finansowej po raz pierwszy. W przypadku kolejnych umów koszty także nie są specjalnie wysokie. Należy pamiętać, że kwestię pożyczek (także tych zaciąganych w instytucjach pozabankowych) regulują przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy o kredytach konsumenckich. Niemniej jednak – przed złożeniem wniosku o pożyczkę online – warto skorzystać z dostępnych w Internecie narzędzi, takich jak: rankingi oraz kalkulatory pożyczkowe. Rankingi pozwalają usystematyzować i porównać poszczególne oferty, kalkulatory zaś dokonują obliczeń wysokości raty i całego kosztu kredytu. Wśród pożyczek online bez weryfikacji z pewnością dominują tzw. chwilówki, zaciągane na krótki okres. Firmy oferują jednak również pożyczki na wyższe kwoty i z dłuższym okresem kredytowania.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu