Grupa SPEED: 124 wykroczenia w 2 dni w powiecie lublinieckim

Grupa SPEED: 124 wykroczenia w 2 dni w powiecie lublinieckim

6 marca 2020, godz. 12:08
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałek i czwartek policjanci śląskiej grupy SPEED pełnili służbę na drogach powiatu lublinieckiego wraz z mundurowymi z lublinieckiej drogówki. Stróże prawa skontrolowali łącznie 125 pojazdów, odnotowując 124 wykroczenia, z których większość dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości. Mundurowi nałożyli 90 mandatów karnych, 32 osoby pouczyli, skierowali 2 wnioski do sądów i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z grupy SPEED na co dzień zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest znaczne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym. Do dwóch takich zdarzeń doszło w ostatnim czasie na drogach powiatu lublinieckiego. W poniedziałek na drodze krajowej nr 11 w rejonie Glinicy kamera policyjnego wideorejestratora nagrała kierującego samochodem marki Skoda, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 113km/h. Druga sytuacja maiła miejsce w czwartek, w miejscowości Hadra, na terenie gminy Herby. Patrolujący ten odcinek drogi policjanci namierzyli poruszające się z nadmierną prędkością bmw. Przeprowadzony pomiar wykazał, że kierujący tym autem 55-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, jechał 112km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W obu przypadkach kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami, a ich konta powiększyły się o pokaźną liczbę punktów karnych. Dodatkowo obaj stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że grupy SPEED działają na terenie całego kraju. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa. Policjanci pełnią również służbę na drogach w miejscach wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie sygnalizowana jest nadmierna prędkość, dążąc do wyeliminowania tego typu zjawiska, a co za tym idzie, do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejny raz przypominamy, że nadmierna prędkość zabija! Niestety, niektórzy kierujący zapominają lub, co gorsza, ignorują ten fakt, narażając swoim zachowaniem nie tylko swoje zdrowie i życie, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze!

Galeria: Grupa Speed

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu