Zatrzymali poszukiwanego

We wtorek policjanci pełniący służbę na terenie Lublińca zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy. W czasie czynności okazało się, że pasażer jest osobą poszukiwaną, gdyż ma odbycia karę pozbawienia wolności. 30-letni mieszkaniec Lublińca następne 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego i czujność to bardzo ważne i przydatne na co dzień elementy, które w policyjnej służbie nie raz pomagają zatrzymać na „gorącym uczynku”przestępców, czy też osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w dniu wczorajszym, podczas patrolu rejonu ul. Wojska Polskiego, gdzie policjanci zatrzymali samochód dostawczy, którego pasażer był łudząco podobny do osoby poszukiwanej. Podczas kontroli mężczyzna najpierw próbował wprowadzić w błąd mundurowych podając zmyślone dane osobowe, jednak stróże prawa znali jego prawdziwe imię i nazwisko. Kiedy poinformowali go, że wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do swoich danych osobowych jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny 30-latek podał prawdziwe personalia. Swoją „niepamięć” tłumaczył później zdenerwowaniem. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło wcześnniesze podejrzenia. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W związku z tym został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, a następnie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata.

tagi:
2020-03-19 10:23:04 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x