Uciekał autem przed policjantami, był pod wpływem i miał narkotyki

Uciekał autem przed policjantami, był pod wpływem i miał narkotyki

20 marca 2020, godz. 12:15
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ręce lublinieckich stróżów prawa wpadł 31-letni kierowca opla. Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policyjnym pościgiem utracił panowanie nad pojazdem, zniszczył ogrodzenie i uderzył w jeden z budynków. Jak się okazało był pod wpływem środków odurzających, a w aucie miał narkotyki.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Stara Kolonia w Lublińcu. Policjanci pełniący służbę oznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla. Niestety, siedzący za kierownicą 31-letni mieszkaniec powiatu oleskiego zamiast się zatrzymać, ostro przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą, który podczas brawurowej ucieczki stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania. Na ulicy Stara Kolonia stracił panowanie nad pojazdem, przebił ogrodzenie i uderzył w ścianę budynku. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że kierowca opla prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających, a na dodatek mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę i marihuanę. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż niedawno zostało mu odebrane za jazdę pod wpływem narkotyków.

Sprawca został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie,a następnie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenie majątkowe. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia. Odrębna kara grozi mu za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od 2017 roku jest przestępstwem, za które mężczyzna może trafić za kratki nawet na 5 lat. 31-latek odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, a także za wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

Galeria: Uciekał autem przed policjantami, był pod wpływem i miał narkotyki

Zobacz całą galerię

Komentarze

M
malyrz 23 marca 2020, godz. 1:10
Zgłoś
Felgi

....co to za wieśniak był? Ja pier... te felgi malowane pomarańczowym sprajem chyba w trakcie jazdy!! hahaha jaka wieś tuning z Tesco chyba...;) powinni się nim zająć w celi hahahaha

K
KT 21 marca 2020, godz. 16:35
Zgłoś
szok

nie powinien już opuścić lochu wieziennego.

M
MP 21 marca 2020, godz. 12:46
Zgłoś
Jeszcze

...no i chyba jeszcze powinien mieć postawiony zarzut kierowania pojazdu bez uprawnień.

Ż
żol 20 marca 2020, godz. 18:29
Zgłoś
CORONA z głowy nie spadnie

Niedawno zatrzymano mu Prawo Jazdy za kierowanie pod wpływem narkotyków... Swego czasu w gimnazjum mówiło się "żol". Marcinie, obawiam się, że za [pierwszą w życiu] strzelaninę na rynku groziłoby... odebranie pozwolenia na broń.

M
Marcin 20 marca 2020, godz. 12:43
Zgłoś
mieszkaniec okolicy

Taki gość powinien być traktowany jako potencjalny morderca. Pędząc naćpany samochodem, to jakby strzelał z pistoletu na rynku. Cudem osobom trzecim nic się nie stało.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu