Informacja o Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa

Od poniedziałku tj. od 30 marca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu wydawana jest żywność przekazana przez Bank Żywności w Częstochowie w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zaoferowali swą pomoc przy rozładunku i wydawaniu artykułów żywnościowych mieszkańcom miasta zakwalifikowanym przez MOPS. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż rozładować trzeba było ponad 8 ton towaru, a następnie rozpocząć przekazywanie w formie paczek zgłaszającym się mieszkańcom. Wydawanie żywności odbywa się z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, mieszkańcy umawiani są po odbiór przez pracowników socjalnych na konkretną godzinę. Jesteśmy przygotowani do objęcia pomocą żywnościową około 600 mieszkańców Lublińca, staramy się wraz z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej przekazać artykuły żywnościowe do Świąt Wielkanocnych tj. do 10 kwietnia.
Serdeczne podziękowania kierujemy do młodych strażaków, którzy świetną organizacją pracy i sprawnym działaniem wspierają pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w trudnym okresie stanu zagrożenia epidemicznego i pomagają nam w zapewnieniu mieszkańcom podstawowych, najważniejszych potrzeb.
W potrzebie , druhowie stanęliście na wysokości zadania! Dziękujemy!

tagi:
2020-03-31 12:39:11 MOPS Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x