Wspólne patrole policjantów i żołnierzy WOT

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy WOT

6 kwietnia 2020, godz. 9:47
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W związku z zaostrzeniem przepisów w walce z koronawirusem mundurowi wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu lublinieckiego stosują się do nowych przepisów m.in. związanych z ograniczeniami w przemieszczaniu się osób. Stróże prawa prowadzą wzmożone kontrole w przestrzeni publicznej, jak i w ruchu drogowym. Wszystkie osoby lekceważące nowe prawo muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami w postaci wysokich mandatów lub wniosków o ukaranie do sądu.

W związku z wprowadzeniem od 1 kwietnia w naszym kraju kolejnych obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, na ulicach pojawiły się dodatkowe patrole. W działaniach lublinieckich policjantów wspomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólne patrole mają na celu kontrolę respektowania nowych przepisów. Stróże prawa wraz z żołnierzami sprawdzają, czy w miejscach objętych zakazem nikt nie przebywa. Obostrzenia wprowadzają m.in. obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania w parkach, na placach zabaw i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Dodatkowo obowiązuje zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego . Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

W miniony weekend policjanci sprawdzali również tereny lublinieckich ogródków działkowych pod kątem przestrzegania zakazu gromadzenia się osób. Przypominamy, że wg nowych przepisów przebywanie na terenie ogródka działkowego jest dozwolone, lecz kategorycznie zabrania się tam gromadzenia osób czy wspólnego biesiadowania.

Wobec osób nie stosujących się do nowych obostrzeń policjanci będą wyciągać surowe konsekwencje. Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozić może grzywna nawet do 30 tys. zł.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu