APEL LUBLINIECKICH POLICJANCI O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE NOWO WPROWADZONYCH PRZEPISÓW – PIERWSZE KARY ADMINISTRACYJNE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lublinieckiego apelują do wszystkich, aby bezwzględnie przestrzegać przepisów związanych z epidemią koronawirusa. Wychodzenie z domu, spotykanie się z ludźmi zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji prowadzi do rozprzestrzeniania się choroby. Przypominamy, aby opuszczanie miejsca zamieszkania ograniczyć do niezbędnego minimum.

 

Na ulicach Lublińca i całego powiatu można spotkać mundurowych, którzy z radiowozów przekazują komunikaty o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami. Stróże prawa monitorują także sytuację w miejscach, które ostatnio zostały objęte zakazem korzystania, takich jak parki, bulwary czy promenady. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, które sprzyjają spotkaniom rodzinnym i towarzyskim. W związku z panująca sytuacją epidemiologiczną zwracamy się do mieszkańców o przestrzeganie dotychczasowych zasad i ograniczenie opuszczania miejsca zamieszkania do minimum. Wobec każdej osoby, która będzie naruszać obowiązujące przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje prawne. Pomimo dużej ilości komunikatów medialnych oraz zwiększonej liczby patroli są osoby, które nie stosują się do ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W okresie ostatniego tygodnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu nałożyli łącznie 5 mandatów karnych, zastosowali 55 pouczeń, skierowali 15 wniosków o ukaranie do Sądu oraz złożono 7 wniosków do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu, za rażące łamanie przepisów dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2. Za udział w zgrupowaniu się kilku osób, a co za tym idzie złamanie panujących przepisów dotyczących epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu wymierzył karą administracyjną po 5 tys. zł trzem mężczyznom z naszego powiatu.

Policjanci proszą również o zgłaszanie wszelkich zauważonych sytuacji, które mogą stanowić naruszenie obowiązujących przepisów czy zaleceń służb. Wszystkie takie sygnały będą na bieżąco weryfikowane, a w przypadku potwierdzenia naruszenia przepisów, wobec sprawców będą wyciągane surowe konsekwencje prawne.

tagi:
2020-04-10 12:08:16 KPP Lubliniec, foto własne

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Zaq 2020-04-14, 18:28:13

Do mieszkańca. Zawsze byłem za PIS. Ale też mam swój rozum i widzę rzeczy które w normalnym państwie nie powinny istnieć. Prawo jest tworzone tylko dla obywateli czy dla wszystkich ? Co to za władza która funkcjonuje bezprawnie, dla której przepisy nie istnieją ? Nie podważam słuszności wprowadzenia ograniczeń w związku z epidemią. Nie twierdzę że jest to złe w walce z epidemią. Twierdzę , że złe jest to w jaki sposób jest to wprowadzane. Skoro konstytucja mówi jasno ze aby ograniczyć wolność obywateli trzeba wprowadzic jeden ze stanów nadzwyczajnych to proszę tak robić. Wolność jest ograniczana zwykłym rozporządzeniem co nie powinno mieć nigdy miejsca. Takie zachowanie władzy prowadzi do rządów autorytarnych do dyktatury. Czesi czy slowacy jakoś potrafili wprowadzić stan wyjątkowy. Nic na tym nie tracą i działają zgodnie z prawem. Szwecja nie jest w stanie tego zrobić na poziomie parlamentu dlatego nie ogranicza wolności. Stan nadzwyczajny daje nam poczucie bezpieczeństwa, jest tam napisane że ograniczenie wolności nie może trwać dłużej niż 3 miesiące. W tym rozporządzeniu może trwać nieskończoność. Za chwile premier czy minister wyjdzie że ograniczenia będą trwać kilka lat i nikt się nie sprzeciwi. Wy tego nie widzicie czy nie chcecie widzieć do czego takie zachowanie władzy prowadzi ???

  Zgłoś komentarz

mieszkaniec 2020-04-13, 14:25:47

Do "państwa policyjnego" Zacietrzewiony PO owcu. Nawet w obliczu takiej pandemii i groźby śmierci zioniesz nienawiścią do partii, która ci odebrała władzę... a powody to - _ mamy stan epidemii, która nakłada reżimy - zawsze jest kara za zarażenie chorobą zakaźną - takie zakazy są dla dobra nas wszystkich

  Zgłoś komentarz

Krzysztof 2020-04-13, 11:17:35

Do pana Andrzeja
Wydaje mi się, że w pana tekście powinno być "Apel lublinieckiej policji" . Sformułowanie "lublinieckiej policji" nie jest nazwa własną. Pozdrawiam.

  Zgłoś komentarz

Zaq 2020-04-12, 00:37:03

Państwo milicyjne
Czysty przykład Państwa milicyjnego. Jaka jest podstawa prawna do wlepiania jakich kolwiek mandatów za wyjście z domu?? Żadną, jest to widzi mi się władzy, ograniczające nasze prawa nielegalnie. A jeśli władza nie respektuje prawa i oczekują od innych ich respektowania nawet rozporządzeń które są nielegalne to jak to sie nazywa ? Pierwszy krok do dyktatury. A wszystko mozna zrobic z glowa i weslug prawa. Przeciez po to one jest.

  Zgłoś komentarz

mieszkaniec 2020-04-10, 17:38:22

przepisy
należy się zachowywać tak jak pisokracja dzisiaj na obchodach smoleńskich bez rękawiczek,masek, zachowania odległości , grupa powyżej 2 osób ale arystokracji z PIS-u wolno a tobie człowieku nie wolno pójść na cmentarz na grób rodziców

  Zgłoś komentarz

Andrzej 2020-04-10, 16:23:55

APEL LUBLINIECKICH POLICJANCI O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE NOWO WPROWADZONYCH PRZEPISÓW – PIERWSZE KARY ADMINISTRACYJNE
Szanowny redaktorku,gramatyka się kłania, a może by tak było lepiej .......Apel Lublinieckiej Policji

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x