APEL LUBLINIECKICH POLICJANCI O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE NOWO WPROWADZONYCH PRZEPISÓW – PIERWSZE KARY ADMINISTRACYJNE

APEL LUBLINIECKICH POLICJANCI O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE NOWO WPROWADZONYCH PRZEPISÓW – PIERWSZE KARY ADMINISTRACYJNE

10 kwietnia 2020, godz. 12:08
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lublinieckiego apelują do wszystkich, aby bezwzględnie przestrzegać przepisów związanych z epidemią koronawirusa. Wychodzenie z domu, spotykanie się z ludźmi zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji prowadzi do rozprzestrzeniania się choroby. Przypominamy, aby opuszczanie miejsca zamieszkania ograniczyć do niezbędnego minimum.

 

Na ulicach Lublińca i całego powiatu można spotkać mundurowych, którzy z radiowozów przekazują komunikaty o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami. Stróże prawa monitorują także sytuację w miejscach, które ostatnio zostały objęte zakazem korzystania, takich jak parki, bulwary czy promenady. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, które sprzyjają spotkaniom rodzinnym i towarzyskim. W związku z panująca sytuacją epidemiologiczną zwracamy się do mieszkańców o przestrzeganie dotychczasowych zasad i ograniczenie opuszczania miejsca zamieszkania do minimum. Wobec każdej osoby, która będzie naruszać obowiązujące przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje prawne. Pomimo dużej ilości komunikatów medialnych oraz zwiększonej liczby patroli są osoby, które nie stosują się do ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W okresie ostatniego tygodnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu nałożyli łącznie 5 mandatów karnych, zastosowali 55 pouczeń, skierowali 15 wniosków o ukaranie do Sądu oraz złożono 7 wniosków do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu, za rażące łamanie przepisów dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2. Za udział w zgrupowaniu się kilku osób, a co za tym idzie złamanie panujących przepisów dotyczących epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu wymierzył karą administracyjną po 5 tys. zł trzem mężczyznom z naszego powiatu.

Policjanci proszą również o zgłaszanie wszelkich zauważonych sytuacji, które mogą stanowić naruszenie obowiązujących przepisów czy zaleceń służb. Wszystkie takie sygnały będą na bieżąco weryfikowane, a w przypadku potwierdzenia naruszenia przepisów, wobec sprawców będą wyciągane surowe konsekwencje prawne.

Komentarze

Z
Zaq 14 kwietnia 2020, godz. 18:28
Zgłoś

Do mieszkańca. Zawsze byłem za PIS. Ale też mam swój rozum i widzę rzeczy które w normalnym państwie nie powinny istnieć. Prawo jest tworzone tylko dla obywateli czy dla wszystkich ? Co to za władza która funkcjonuje bezprawnie, dla której przepisy nie istnieją ? Nie podważam słuszności wprowadzenia ograniczeń w związku z epidemią. Nie twierdzę że jest to złe w walce z epidemią. Twierdzę , że złe jest to w jaki sposób jest to wprowadzane. Skoro konstytucja mówi jasno ze aby ograniczyć wolność obywateli trzeba wprowadzic jeden ze stanów nadzwyczajnych to proszę tak robić. Wolność jest ograniczana zwykłym rozporządzeniem co nie powinno mieć nigdy miejsca. Takie zachowanie władzy prowadzi do rządów autorytarnych do dyktatury. Czesi czy slowacy jakoś potrafili wprowadzić stan wyjątkowy. Nic na tym nie tracą i działają zgodnie z prawem. Szwecja nie jest w stanie tego zrobić na poziomie parlamentu dlatego nie ogranicza wolności. Stan nadzwyczajny daje nam poczucie bezpieczeństwa, jest tam napisane że ograniczenie wolności nie może trwać dłużej niż 3 miesiące. W tym rozporządzeniu może trwać nieskończoność. Za chwile premier czy minister wyjdzie że ograniczenia będą trwać kilka lat i nikt się nie sprzeciwi. Wy tego nie widzicie czy nie chcecie widzieć do czego takie zachowanie władzy prowadzi ???

M
mieszkaniec 13 kwietnia 2020, godz. 14:25
Zgłoś

Do "państwa policyjnego" Zacietrzewiony PO owcu. Nawet w obliczu takiej pandemii i groźby śmierci zioniesz nienawiścią do partii, która ci odebrała władzę... a powody to - _ mamy stan epidemii, która nakłada reżimy - zawsze jest kara za zarażenie chorobą zakaźną - takie zakazy są dla dobra nas wszystkich

K
Krzysztof 13 kwietnia 2020, godz. 11:17
Zgłoś
Do pana Andrzeja

Wydaje mi się, że w pana tekście powinno być "Apel lublinieckiej policji" . Sformułowanie "lublinieckiej policji" nie jest nazwa własną. Pozdrawiam.

Z
Zaq 12 kwietnia 2020, godz. 0:37
Zgłoś
Państwo milicyjne

Czysty przykład Państwa milicyjnego. Jaka jest podstawa prawna do wlepiania jakich kolwiek mandatów za wyjście z domu?? Żadną, jest to widzi mi się władzy, ograniczające nasze prawa nielegalnie. A jeśli władza nie respektuje prawa i oczekują od innych ich respektowania nawet rozporządzeń które są nielegalne to jak to sie nazywa ? Pierwszy krok do dyktatury. A wszystko mozna zrobic z glowa i weslug prawa. Przeciez po to one jest.

M
mieszkaniec 10 kwietnia 2020, godz. 17:38
Zgłoś
przepisy

należy się zachowywać tak jak pisokracja dzisiaj na obchodach smoleńskich bez rękawiczek,masek, zachowania odległości , grupa powyżej 2 osób ale arystokracji z PIS-u wolno a tobie człowieku nie wolno pójść na cmentarz na grób rodziców

A
Andrzej 10 kwietnia 2020, godz. 16:23
Zgłoś
APEL LUBLINIECKICH POLICJANCI O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE NOWO WPROWADZONYCH PRZEPISÓW – PIERWSZE KARY ADMINISTRACYJNE

Szanowny redaktorku,gramatyka się kłania, a może by tak było lepiej .......Apel Lublinieckiej Policji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu