Będzie ponad 30 nowych zakażeń z powiatu!

Będzie ponad 30 nowych zakażeń z powiatu!

15.04.2020 10:04
Czytanie treści strony dostępne

Oczekujemy na najnowszy raport z lublinieckiego sanepidu, który udostępniony zostanie dzisiejszego popołudnia. Niestety nie mamy dobrych informacji: szykuje się wysoki rekord nowych zakażeń w powiecie lublinieckim. 

We wtorek wieczorem (14.04) Ministerstwo Zdrowia podało komunikat o nowych zakażeniach, w tym 41 z województwa śląskiego. Niestety ponad połowa to osoby z powiatu lublinieckiego. W otrzymanym komunikacie czytamy:

"Dobry stan zdrowia pozwolił, aby w swoich domach leczyć się mogli kolejni mieszkańcy, u których badania wykryły obecność groźnego wirusa. (...) 3 mieszkanki powiatu lublinieckiego: 2 młode i w sile wieku."

Niestety kolejny akapit komunikatu nie przynosi dobrych wiadomości:

"Dodatnie okazały się próbki pobrane od 25 osób z powiatu lublinieckiego (najstarsza ma 90 lat, najmłodsza 43) oraz od starszego mężczyzny i kobiety w sile wieku ze szpitala specjalistycznego w Częstochowie."

Powyższy komunikat już daję liczbę 30 nowych zakażonych. Nie mamy potwierdzenia, czy część nie została już ujęta, we wczorajszym raporcie lublinieckiego sanepidu. Ministerstwo zdrowia podaje komunikaty rano i wieczorem, natomiast PSSE stan na godz. 14:00. 

aktualizacja godz. 10:20:

Otrzymaliśmy poranny komunikat z dnia 15.04. z Ministerstwa Zdrowia: 7 osób z powiatu lublinieckiego (najstarsza ma 83 lata, najmłodsza 63)

Oczekujemy na oficjalny dzienny komunikat z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublińcu.

Komentarze

adam gawel 2020-04-15, 17:07:21
Zgłoś
najbardziej spozniony serwis
rmf bylo szybsze.zadlugo sie spi
slawko 2020-04-15, 13:17:15
Zgłoś
obserwując ludzi na mieście i wpisy wnioskuje ze ludzie z naszego powiatu uważają ze wirus to bajka a oni sa superbohaterami
Info 2020-04-15, 12:16:31
Zgłoś
Będzie, będzie,
ale nie ma co nakręcać sytuacji. A czy wiadomo coś, co z DPS Wożniki, bo tam spora ilość zakażeń?

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu