Reklama Lubliniec Info
Co to jest drobnica morska?

Co to jest drobnica morska?

16 kwietnia 2020, godz. 12:23
Materiał PR
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatnim czasie transport drobnicowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na pytanie - co to jest drobnica morska i czym się charakteryzuje?

LCL - co trzeba wiedzieć?

LCL (ang. Less than Container Load) to nic innego jak drobnica morska, czyli rodzaj transportu morskiego, dzięki któremu można sprowadzić towar z odległych krajów w cenie niższej od konkurencyjnego transportu lotniczego. Spedycja morska jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla niewielkich przedsiębiorców, którzy z przyczyn finansowych nie mogą pozwolić sobie na import pełnych kontenerów towaru. Warto wspomnieć także i o tym, że drobnica morska w niektórych sytuacjach, może liczyć sobie nawet kilka ton ładunku, dlatego też potoczna nazwa może być myląca.

Czy spedycja morska jest bezpieczna?

Transport morski drobnicowy jest bardzo bezpieczny, dlatego też nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo transportowanych towarów. Warto korzystać z usług profesjonalnych przedsiębiorstw spedycyjnych, które biorą pełną odpowiedzialność za organizację transportu. Sporą zaletą spedycji morskie jest to, że nie ma konieczności przeładunków, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia towaru jest niewielka.

Czym charakteryzuje się drobnica morska?

Ładunki drobnicowe to przede wszystkim produkty przetworzone i różnorodne wyroby gotowe, które przeznaczone są do transportu statkami. Towary te mogą być zapakowane w kartony, skrzynie, worki, palety, bele albo niewielkie zbiorniki. Z racji tego, że objętość ładunku jest znacznie ograniczona, to drobnica morska jest tak naprawdę częścią ładunków zbiorowych. Wszelkie opłaty za transport drobnicy morskiej są z góry znane i w dużym stopniu zależą od masy oraz objętości samego ładunku. Na cenę końcową duży wpływ mają opłaty portowe, opłaty celne, koszty paliwa albo podatki. Profesjonalne firmy spedycyjne łączą drobnicę morską od kilku różnych nadawców i pojedyncze ładunki transportują jako jeden ładunek zbiorowy.

Jakie korzyści?

Drobnica morska ma bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie cieszy się tak dużym zainteresowaniem i tak wiele firm korzysta z jej olbrzymiego potencjału. Dla większości przedsiębiorców największą korzyścią będą oczywiście bardzo atrakcyjne koszty zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę koszty za zwykły transport morski pełno-kontenerowy. Dzięki LCL firmy są w stanie zachować zdecydowanie większą płynności finansową. Jak wspomniano powyżej jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla firm, których interesuje zamawianie mniejszych partii towaru w rozsądnej cenie. Do największych zalet należy zaliczyć także olbrzymi zasięg. Drobnicowa spedycja morska obejmuje praktycznie cały świat. Na rynku można znaleźć firmy spedycyjne, które są w stanie przetransportować nawet ładunki niebezpieczne. Spedycja drobnicowa jest dobrym wyborem nie tylko dla firm, ale również dla klientów prywatnych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu