Lubiteka wyróżniona w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”

Lubiteka wyróżniona w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”

23.04.2020 10:12
Katarzyna Lubosz
Czytanie treści strony dostępne

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”. Bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona Jury nagrodziło nasz Zespół za przedsięwzięcia mające na celu promowanie literatury i czytelnictwa, podkreślając dużą różnorodność oraz ich profesjonalną oprawę.

Tworząc nasz plan wydarzeń kulturalnych dokładamy wszelkich starań, aby był on bogaty i różnorodny. Organizowane działania w roku 2019 miały na celu wzmocnienie funkcji biblioteki, jako ośrodka animującego kulturę oraz promującego czytelnictwo. W swoich działaniach staramy się dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Udaje nam się to dzięki współpracy z placówkami oświatowymi, przedszkolami, szkołami a także działającymi na terenie miasta klubami i stowarzyszeniami. Wszystkie przedsięwzięcia mają na celu integrację społeczeństwa, w tym seniorów i osób niepełnosprawnych, pomoc w rozwoju osobistym oraz przyjemne spędzenie czasu.

W adresowanym do wszystkich bibliotek konkursie oceniane były działania w zakresie wspierania i promowania czytelnictwa w Polsce. Do 2008 r. organizowała go Polska Izba Książki, od 2009 r. został włączony do programu działań SBP. Konkurs ma za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp. Przyznane wyróżnienie jest wyrazem uznania dla aktywności i kreatywności Biblioteki w upowszechnianiu czytelnictwa i działalności edukacyjnej.

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom i Użytkownikom naszej placówki – sukces naszej biblioteki jest naszym wspólnym sukcesem!
Konkurs „Mistrz promocji czytelnictwa” to nie jedyny konkurs, w którym nasza Biblioteka wzięła udział. Czekamy jeszcze na ogłoszenie wyników do programu „Patriotyzm Jutra’’ ogólnopolskiego programu grantowego, który służy upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski, wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Jego celem jest pomoc w ukazaniu historii w sposób ciekawy, nowatorski, angażujący i niebanalny. Złożyliśmy wniosek do programu Kultura – Interwencje 2020, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu