Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że ruch pojazdów na drogach powiatu lublinieckiego znacznie się zmniejszył. Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, gdyż niektórzy kierujący wykorzystują fakt mniejszego natężenia ruchu i jadąc z nadmierną prędkością, stwarzają poważne zagrożenie na naszych drogach.

Pomimo licznych apeli o rozwagę lublinieccy policjanci wciąż ujawniają na naszych drogach nieodpowiedzialnych kierujących, którzy w sposób rażący naruszają obowiązujące przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. W przypadku stwierdzenia przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci oprócz zatrzymania prawa jazdy mogą nałożyć na kierującego mandat karny do 500 zł oraz 10 punktów karnych. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

W ubiegły weekend na drogach powiatu lublinieckiego, aż 3 kierowców straciło uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
W sobotę wieczorem, w miejscowości Strzebiń stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kieujący, jadąc ulicą Lubliniecką poruszał sie z prędkościa 103 km/h. Za popełnione wykroczenie 33-letni mieszkaniec gminy Koszecin został ukarany mandatem karnym, na jego konto dopisanych zostało 10 punktów karnych, a dodatkowo przez najbliższe trzy miesiące będzie musiał powstrzymać się od prowadzenia samochodu. Także w niedzielę dwie kolejne osoby straciły prawa jazdy. Pierwsza to 34-letnia mieszkanka gminy Woźniki, która na ulicy Wolności w Boronowie przekroczyła dozwoloną prędkość o 57 km/h oraz 28-letnia kierująca seatem, która przejeżdżając przez miejscowość Piasek przekroczyła prędkość o 61 km/h.

Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ostrzegają, że wobec wszystkich uczestników ruchu, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów i narażają tym samym zdrowie i życie innych będą wyciągane surowe konsekwencje.

tagi:
2020-04-28 10:55:56 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x