Czy przedszkola w Lublińcu zostaną otwarte?

Czy przedszkola w Lublińcu zostaną otwarte?

29.04.2020 12:53
Czytanie treści strony dostępne

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił II etap odmrażania gospodarki. Od poniedziałku 4 maja zostaną otwarte galeriie handlowe, czy biblioteki. Natomiast od 6 maja istnieje możliwość sprawowania opieki w żłobkach i przedszkolach. W tym przypadku decyzja o ich otwarciu należy do organu prowadzącego. Oznacza to, że w Lublińcu może dojść do sytuacji, że tylko część placówek będzie otwarta. 

Organ prowadzący, czyli Urząd Miejski w przypadku przedszkoli publicznych oraz właściciel prywatnego przedszkola zdecyduje o uruchomieniu konkretnej placówki. Rząd daje taką możliwość. Otwarcie żłobka, przedszkola będzie możliwe po spełnieniu wytycznych podanych przez Ministra Zdrowia. Decyzje o otwarciu będą podejmowane w odniesieniu do każdej placówki indywidualnie.

Może pojawić się sytuacja, że tylko część placówek będzie dostępna dla dzieci. W przypadku miejskich przedszkoli miasto występuje o opinię do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w tej sprawie. Otrzymaliśmy informację z Urzędu Miejskiego, że z uwagi na wzrost zachorowań w Lublińcu oraz powiecie wydaje się niezasadne otwarcie żłobka oraz przedszkoli (miejskich).

Odpowiednie komunikaty o otwarciu lub dalszym zamknięciu placówki powinny wkrótce pojawić się na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych danego przedszkola.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu