Kreatywne paczki krążą po Lublińcu!

Kreatywne paczki krążą po Lublińcu!

11.05.2020 8:39
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Z Miejskiego Domu Kultury do seniorów, którzy przychodzili na zajęcia „Kreatywni 60+”, właśnie wyruszyły paczki zawierające niezbędne materiały do wykonania glinianego anioła! W ten sposób pomimo zamkniętych drzwi MDK aktywizuje kulturalnie i dba o to, by sztuka cały czas była obecna w życiu lublińczan.

W dobie izolacji społecznej i zamkniętych instytucji kulturalnych nie jest łatwo prowadzić artystyczne warsztaty. Kto jednak bardzo chce – znajdzie sposób! Jedni zrobią zajęcia online, a inni… dostarczą twórcze paczki do hobbystycznych twórców! Tą drogę wybrał właśnie lubliniecki MDK.

Nie ma wątpliwości, że w aktualnej sytuacji seniorzy to grupa, o którą trzeba zadbać pod każdym względem – również kulturalnym. Ostatnie zajęcia otwarte, które odbyły się w lublinieckim MDK to zajęcia z cyklu „Kreatywni 60+”.

O tym, że kreatywni seniorzy lubią pracę z gliną, pracownicy MDK wiedzą od dawna. Dlatego pierwsze paczki zawierają właśnie materiały do przygotowania glinianego anioła. Specjalnie przygotowane instrukcje pozwolą krok po kroku wykonać pracę. Oczywiście wszystkie działania podzielone są na etapy. Pracownicy MDK odbiorą anioły do wypalenia w ceramicznym piecu, by później jeszcze raz dostarczyć je z materiałami do szkliwienia. Cały proces odbywa się przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa.

Wkrótce pojawią się nowe artystyczne pakiety, z których będą mogły skorzystać osoby tęskniące np. za warsztatami z cyklu „Akademia Kreatywności”. Wszelkie informacje dostępne będą na Facebooku oraz stronie www Miejskiego Domu Kultury.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu