Wszystkie imprezy w powiecie lublinieckim odwołane. Wiemy do kiedy

Wszystkie imprezy w powiecie lublinieckim odwołane. Wiemy do kiedy

13.05.2020 10:43
Czytanie treści strony dostępne

Wszyscy Samorządowcy Powiatu Lublinieckiego wystosowali oświadczenie do mieszkańców powiatu lublinieckiego, w którym informują o odwołaniu wszelkich wydarzeń i imprez o charakterze kulturalnym, artystycznym, sportowym czy rozrywkowym. 

Oświadczenie Starosty, Burmistrzów i Wójtów Gmin Powiatu Lublinieckiego

Drodzy Mieszkańcy!
W związku z trudną sytuacją epidemiczną, wynikającą z rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 na terenie naszego kraju, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, starosta lubliniecki, burmistrzowie oraz wójtowie gmin powiatu lublinieckiego, wspólnie podjęli decyzję o odwołaniu wszelkich wydarzeń i imprez o charakterze kulturalnym, artystycznym, sportowym czy rozrywkowym, które zaplanowane były do dnia 30 września 2020 r.
Nasza decyzja wynika z kilku bardzo ważnych przesłanek. Obecnie województwo śląskie stanowi epidentrum pandemii koronowirusa w Polsce. Mamy największą liczbę zakażeń koronawirusem, a także najwyższy współczynnik zakażeń na sto tysięcy mieszkańców spośród wszystkich 16 województw.
W powiecie lublinieckim również utrzymuje się wzrostowa tendencja zachorowań. W Polsce epidemia przebiega inaczej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Wielu ekspertów twierdzi, że w naszym kraju możemy nie mieć szczytu zachorowań, a ich stały wysoki wzrost. W odpowiedzi na te prognozy musimy działać bardzo ostrożnie, ograniczając maksylanie ryzyko rozprzestrzenia się wirusa.
Ponadto eksperci z zakresu epidemiologii ostrzegają przed drugą falą epidemii, która może pojawić się jesienią.
Prosimy Mieszkańców o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji. W walce z tak trudnym przeciwnikiem, jakim jest wirus SARS-CoV-2, musimy działać konsekwentnie i solidarnie. Wierzymy, że jest to najlepszy sposób, aby przertwać ten trudny dla wszystkich czas i jak najszybciej powrócić do normalności.

Samorządowcy Powiatu Lublinieckiego
Starosta Joachim Smyła
Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura
Burmistrz Woźnik Michał Aloszko
Wójt Gminy Boronów Krzysztof Bełkot
Wójt Gminy Ciasna Zdzisław Kulej
Wójt Gminy Herby Iwona Burek
Wójt Gminy Kochanowice Ireneusz Czech
Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów
Wójt Gminy Pawonków Joanna Wons-Kleta

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu