18-latek prowadził po narkotykach

W ręce lublinieckich stróżów prawa wpadł 18-latek, który będąc pod wpływem środków odurzających usiadł za kierownicą audi. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol ubiegłej nocy na jednej z ulic Lublińca. Za jazdę pod wpływem narkotyków grożą mu nawet 2 lata więzienia.

W nocy z wtorku na środę, krótko po godzinie 2.00 policjanci patrolujący ulicę Powstańców Śląskich w Lublińcu zauważyli pojazd marki Audi poruszający się z dużą prędkością. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Na ulicy Piłsudskiego mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą audi siedział 18-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało, by znajdował się on pod wpływem alkoholu wobec czego mundurowi przeprowadzili test na zawartość środków odurzających w jego ślinie. Po kilku minutach narkotester wykazał, że kontrolowany kierowca znajduje się pod wpływem amfetaminy. Mężczyźnie dodatkowo pobrano krew do badań, a także zatrzymano prawo jazdy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

tagi:
2020-05-14 08:20:33 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x