Wypadek z udziałem motorowerzysty

Wypadek z udziałem motorowerzysty

20 maja 2020, godz. 13:47
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motorowerzysty, do którego doszło w poniedziałek na ulicy Oleskiej w Lublińcu. Kierujący jednośladem 20-latek z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 17.30 na ulicy Oleskiej w Lublińcu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skuterem 20-letni mieszkaniec gminy Ciasna w czasie skrętu w lewo został uderzony przez samochód dostawczy marki Volkswagen, którego kierujący wykonywał manewr wyprzedzania. W wyniku zderzenia poważnych obrażeń ciała doznał kierujący jednośladem, który został przewieziony do szpitala. Konieczne okazało się wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec. Odcinek ulicy Oleskiej był całkowicie zablokowany. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z lublinieckiej komendy.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji pieszego, roweru, motoroweru z samochodem, to niechroniony uczestnik ruchu ma mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez szwanku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu