Kiedy warto korzystać z kadzidełek?

Kiedy warto korzystać z kadzidełek?

25 maja 2020, godz. 7:41
Udostępnij: Kopiuj link

Ładne zapachy często sprawiają, że czujemy się lepiej, przyjemniej i generalnie jesteśmy bardziej zrelaksowani. Dlatego warto dbać o to, jak pachnie nasz dom czy mieszkanie, a także w jakich warunkach odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Kadzidełka zapachowe pozwalają nam skorzystać z uroków aromaterapii, a także sprawiają, że nasze otoczenie przyjemnie nam się kojarzy i jest bardziej ciepłe i swojskie. Kiedy zatem warto korzystać z kadzidełek? Czy mogą one pomóc nam poradzić sobie ze stresem? Jakie są ich zalety i przewaga nad innymi środkami aromatyzującymi?

1. Aby dom ładnie pachniał
2. Aby pozbyć się nadmiaru stresu
3. Dla własnej przyjemności

Aby dom ładnie pachniał
Kadzidełka i olejki mają jedną istotną zaletę - potrafią bardzo długo utrzymywać się w powietrzu. Dzięki temu wystarczy, że zapalimy je raz na jakiś czas, a nasz dom będzie zawsze ładnie, subtelnie pachniał, poprawiając humor wszystkim domownikom. Ponieważ istnieje niezliczona ilość aromatów, możemy odkryć dokładnie taki, jaki pasuje nam najbardziej lub wymieniać kadzidełka zapachowe i próbować różnych kombinacji, aby jeden rodzaj nam się nie znudził. Warto tylko pamiętać, że jeżeli mamy w domu zwierzęta, należy najpierw sprawdzić, czy zapach kadzidełka nie drażni naszego pupila.

Aby pozbyć się nadmiaru stresu
Aromaterapia jest dziedziną z bardzo długą tradycją i ma potwierdzone działanie w zakresie redukowania odczuwanego stresu oraz szeroko pojętego relaksu. Możemy przeprowadzać ją na wiele różnych sposobów: przy pomocy świeczek i zapachowych wosków, kadzidełek, olejków i tak dalej. Niewątpliwie warto spróbować tej metody jeżeli czujemy, że obowiązki i nerwy zaczynają nas przytłaczać. Istnieją specjalne kompozycje dla kadzidełek, które są dedykowane właśnie relaksowi - nie bójmy się z nich korzystać i eksperymentować. Na pewno szybko znajdziemy wersję, która działa na nas najlepiej.

Dla własnej przyjemności
Kadzidełka mają jedną dużą zaletę - nie wykorzystują do tlenia się otwartego płomienia, jak w przypadku świeczek i podgrzewaczy. Dzięki temu ryzyko oparzenia się jest mniejsze, co ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy mamy w domu małe dzieci. Jeżeli posiadamy specjalną rynienkę do palenia kadzidełek, sprzątnięcie pozostałości po wypalonym patyczku nie nastręcza również wiele problemów. Wiele osób korzysta z nich tak po prostu, dla przyjemności. Jeżeli mamy swoją ulubioną kompozycję zapachów również możemy tak robić i palić kadzidełka bez żadnej okazji czy szczególnej potrzeby.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu