Dzielnicowy bierze się za nieprawidłowo zaparkowane samochody

Dzielnicowy bierze się za nieprawidłowo zaparkowane samochody

28.05.2020 9:55
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Problemem nieprawidłowego parkowania w rejonie ulicy Damrota w Lublińcu zajął się dzielnicowy sierż. szt. Dominik Brzozowski w ramach prowadzonego planu priorytetowego. Od dłuższego czasu mieszkańcy zgłaszali utrudnienia w korzystaniu z chodnika w rejonie kościoła Św. Mikołaja. Problem sygnalizowali również użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa umieszczając w tym rejonie znaczniki z kategorii „nieprawidłowe parkowanie”

Od początku br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu kilkakrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy w sposób niezgodny z przepisami parkowali swoje pojazdy w rejonie ulicy Damrota w Lublińcu. Sygnały o nieprawidłowościach pochodziły od okolicznych mieszkańców, a także od użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczęństwa, którzy w tym rejonie nanieśli 4 znaczniki z kategorii „nieprawidłowe parkowanie”. Do zgłoszeń często dołączony był materiał zdjęciowy przedstawiający pojazdy zaparkowane na chodniku, utrudniające ruch pieszych. Problem ten w swoim planie priorytetowym uwzględnił dzielnicowy sierż.szt. Dominik Brzozowski.

Z ustaleń dzielnicowego wynika, że sprawcami wykroczeń nieprawidłowego parkowania w tym rejonie są najczęściej osoby, które odwiedzają okolice Rynku lub uczestniczą w uroczystościach religijnych w pobliskim kościele. Niektórzy kierujący przez nieuwagę czy pośpiech ignorują nakazany w tym miejscu sposób parkowania równolegle do chodnika „wciskając się” pod kątem pomiędzy zaparkowane wcześniej pojazdy. Zaparkowany w ten sposób pojazd nie tylko znacznie utrudnia pieszym korzystanie z chodnika, ale także stwarza niebezpieczne sytuacje dla innych kierujących jadących ulicą Damrota. Dodatkowo pojazdy pozostawiane są w rejonie pobliskiego przejścia dla pieszych i skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego.

W ostatnim czasie sytuacja na ulicy Damrota uległa wyraźnej poprawie nie tylko ze względu na zmniejszony ruch pojazdów, ale również dzięki uzupełnieniu oznakowania i regularnym kontrolom dzielnicowego, który apeluje do wszystkich kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonie ulicy Damrota.

Komentarze

Jadzia 2020-06-01, 05:33:54
Zgłoś
ktoś
Zabierz mu kartę i inwalidztwo i będziesz szczęśliwy. Powodzenia w działaniu.
KTOŚ 2020-05-29, 12:52:27
Zgłoś
p,Dzielnicowy
należy również przyjrzeć sie osobom parkującym w kopertach dla niepełnosprawnych, jest taki jeden z koperty zrobił sobie garaż rodzinny pod chmurka,[osiedle] niby ten inwalida uczestniczy w codziennym życiu,przemierzając na pieszo do miasta, jeżdzi rowerem,a po nim nie widać żadnego inwalidztwa,ani też w jego rodzinie,korzystają z koperty,Takie zachowanie jest niedopuszczalne,
pieszy 2020-05-28, 15:45:18
Zgłoś
A czy na ul. Wąskiej też będą sprawdzać? Tam jest co kontrolować

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu