Czyściwo warsztatowe

Czyściwo warsztatowe

16 sierpnia 2020, godz. 14:56
Udostępnij: Kopiuj link

Podczas pracy w warsztacie bardzo łatwo o ubrudzenie rąk lub powierzchni. Warto więc mieć zawsze pod ręką czyściwo, które pozwala dokładnie wytrzeć dłonie ze smaru, oleju lub brudu. Ma to kluczowe znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa w czasie pracy, a także znacznie podnosi poziom higieny. Dodatkowo czyściwo warsztatowe jest świetną ochroną przed rozgrzanymi powierzchniami oraz ostrymi, metalowymi elementami. Warto więc się w nie wyposażyć. Sprawdź, jakie są rodzaje czyściw warsztatowych i wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Czyściwo warsztatowe papierowe

Istnieje kilka podstawowych rodzajów czyściwa warsztatowego, spośród których czyściwo papierowe wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych produktów. O jego sukcesie zadecydowała stosunkowo niewielka cena, a także funkcjonalność. 2- lub 3-warstwowym czyściwem wykonanym z celulozy i makulatury można z łatwością osuszać dłonie oraz wycierać mokre plamy z powierzchni. Makulatura gwarantuje w tym przypadku wysoką chłonność, natomiast celuloza odpowiada za wytrzymałość nawet podczas zamoczenia, a także przyjemną dla skóry strukturę.

Jednorazowe czyściwo warsztatowe z papieru jest także świetnym sposobem na zachowanie podstawowych zasad higieny, ponieważ zużyte odcinki nie nadają się do ponownego wykorzystania, co ogranicza transmisję drobnoustrojów.

Czyściwo warsztatowe włókninowe idealne do zadań specjalnych, wymagających bardziej wytrzymałych materiałów wielokrotnego użytku

U osób, które potrzebują bardziej wytrzymałego rozwiązania niż czyściwo papierowe, doskonale sprawdzi się czyściwo włókninowe. Produkt ten dedykowany jest zadaniom specjalnym, wymagających solidnej struktury materiału. Dzięki temu doskonale sprawdza się podczas pracy z rozpuszczalnikami, farbami i detergentami, gwarantując wytrzymałość nawet podczas kilkugodzinowego zamoczenia.

Zaletą włókninowego czyściwa warsztatowego jest także możliwość wielokrotnego wykorzystania, co pozwala nieco ograniczyć jego zużycie. Produkt ten stanowi także skuteczną ochronę przed ostrymi krawędziami i rozgrzanymi elementami, co jedynie potwierdza jego funkcjonalność.

Czyściwo warsztatowe bezpyłowe – doskonałe rozwiązanie podczas polerowania szyb i okien, a także niewielkich elementów

Czyściwo bezpyłowe zostało opracowane z myślą o bardzo precyzyjnych czynnościach, takich jak polerowanie szyb lub szklanych elementów, a także niewielkich przedmiotów. Chyba każdy z nas choć raz przeżył irytację związaną z pozostawianiem pyłku przez szmatkę wykorzystywaną podczas mycia okien. Podczas zakupu czyściwa warsztatowego do tego typu czynności, warto więc zwrócić uwagę na jego właściwości.

Czyściwo warsztatowe nasączane w wiaderku to sprytny sposób na skuteczne czyszczenie, który znajduje się zawsze pod ręką

Czyściwo w wiaderku to prosty, jednak wciąż rzadko spotykany pomysł na ułatwienie sobie wykonywania codziennych obowiązków. Tymczasem poręczne wiaderka z czyściwem włókninowym wystarczy napełnić własnym detergentem lub rozpuszczalnikiem i gotowe. Możesz czyścić i szorować wybrane powierzchnie, kiedy chcesz, bez konieczności zamaczania czyściwa na nowo. Wiaderko wyposażone zostało w szczelną pokrywkę, która zapobiega wysychaniu zastosowanej cieczy. Produkt ten chętnie jest wykorzystywany w warsztatach samochodowych oraz fabrykach przemysłowych. Jego funkcjonalność coraz częściej doceniają jednak również firmy sprzątające. Źródło https://calde.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu