Stal nierdzewna 17-4PH - jakie są jej właściwości?

Stal nierdzewna 17-4PH - jakie są jej właściwości?

07.06.2020 14:56
Czytanie treści strony dostępne

Stal nierdzewna jest powszechnie wykorzystywana do produkcji wielu przedmiotów codziennego użytku. Tworzy się z niej garnki, naczynia, półki oraz liczne narzędzia. Materiał wykorzystuje się również w przemyśle, gdzie ze względu na zróżnicowane właściwości może być używany w niemalże każdej branży. Jeżeli interesuje Cię stal nierdzewna 17-4PH, poznaj jej cechy i sposób wykorzystania.

1. Stal nierdzewna 17-4PH - jakie są jej cechy?
2. Stal nierdzewna 17-4PH - w jakich branżach jest wykorzystywana?

Wytrzymała stal nierdzewna 17-4PH jest jednym z materiałów, które najczęściej wykorzystuje się w przemyśle. Korzysta się z niej podczas tworzenia różnych przedmiotów oraz do produkcji części do maszyn przemysłowych. Dzięki niej możliwe jest wyprodukowanie elementów odpornych na intensywną pracę, silne nagrzewanie oraz wiele innych czynników. Dowiedz się więcej o właściwościach stali nierdzewnej 17-4PH.

Stal nierdzewna 17-4PH - jakie są jej cechy?

Stal nierdzewna 17-4PH jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych gatunków stali chromowo-niklowych. Cechuje ją dodatek miedzi, dzięki której struktura materiału jest jeszcze mocniejsza. Stal tego typu jest niepodatna na korozję przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości na trudne warunki pracy oraz twardości. Surowiec jest przystawany do użytku w zakresie temperatur od -29 do nawet 343 stopni Celsjusza. We wskazanym zakresie temperatur stal nierdzewna 17-4PH zachowuje najwyższe parametry i jest niepodatna na uszkodzenie.

Atutem stali nierdzewnej 17-4PH jest dobra ciągliwość. Materiał stosuje się po procesie przesycania oraz po starzeniu. Dozwolone jest jego spawanie metodą TIG i łączenie stali w stanie wyżarzonym, gdyż stal w przeciwnym wypadku straci odpowiednią strukturę. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możliwe jest azotowanie surowca, jednak odbywa się ono kosztem utraty części właściwości antykorozyjnych.

Stal nierdzewna 17-4PH - w jakich branżach jest wykorzystywana?

Stal nierdzewna 17-4PH jest dostarczana do odbiorców w formie okrągłych prętów, płaskowników, zimnowalcowanych taśm oraz blachy. Materiał wykorzystuje się powszechnie w przemyśle lekkim - korzysta z niego branża papiernicza, spożywcza itp. Ponadto używa się go w produkcji lotniczej, kosmicznej, przemyśle morskim, energetycznym oraz offshore. Ze stali wytwarza się głównie nakrętki do maszyn, elementy do budowy urządzeń pomiarowych, turbiny i ich łopatki, złączki, śruby i wały napędowe. Ponadto ze stali nierdzewnej 17-4PH można stworzyć dedykowane podzespoły do maszyn przemysłowych, zamawiane na podstawie indywidualnych projektów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu